banner864

Seçime gidiyor 12 Mayıs 2014, 13:15

Mısır'da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olan Eski Savunma Bakanı Abdulfettah el-Sisi, ülkedeki siyasi durumu değrlendirdi. Sisi, "eğer halk ülkedeki sorunlarla ilgili bilgilendirilmez ise üçüncü bir devrimin yaşanması hiç de uzak değil" dedi.
Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlanan Mısır'da Eski Savunma Bakanı Abdulfettah el-Sisi ülkedeki politik durumu değerlendirdi. Seçimlerde aday olan Sisi, halk ülkedeki sorunlarla ilgili bilgilendirilmez ise üçüncü bir devrimin yaşanması hiç de uzak değil" yorumunu yaptı.

Bir televizyon kanalına konuşan Sisi, ülkede terörist ilan edilen Müslüman Kardeşler Örgütü hakkında önemli açıklamalar yaptı. "Müslüman Kardeşler Mısır halkının güvenini kaybetti, devleti yönetmede başarısız oldu" diyen Sisi, "gerçek demokrasiye ulaşmanın 25 yılı bulacağını" kaydetti.

Sisi, "Eğer her şey planladığımız gibi giderse 2 yıl içinde ülkedeki gelişmeleri göreceksiniz" dedi. Sisi ayrıca yoksulluk, artan iç ve dış borçlar ve enerji krizini ülkenin en acil ekonomik sorunları olarak gördüğünü belirtti. Sisi sorunların çözümünde birlikte hareket edilmesi gerektiğini de belirterek, "Sorunları kendi kendime çözemeyeceğini" belirtti.

Mısır'da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turu 26 - 27 Mayıs tarihlerinde yapıalcak. İlk turda Cumhurbaşkanı seçilemezse ikinci tur 16 ve 17 Haziran tarihlerinde yapılacak. Seçimin kesin sonuçlarının ise en geç 26 Haziran'da açıklanacağını belirtiliyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar