banner864

Sığınmacılar gönderilecek 10 Ağustos 2015, 19:15

Almanya'da sığınmacıların geri gönderilmesi konuşuluyor. Almanya Hükümetin büyük ortağı Hıristiyan Birlik Partileri Grup Başkanı Volker Kauder, ekonomik nedenlerle sığınma taleplerinde bulunanların geri gönderilmesi gerektiğini söyledi. Özellikle, Balkan Ülkeleri’nden gelen sığınmacıların bir ay içinde ülkelerine geri gönderilmesi amaçlanıyor.
 Almanya ekonomik sığınmacıları ülkelerine geri göndermeye hazırlanıyor.
Almanya Hükümeti daha önce, özellikle Balkanlar’dan gelen, ekonomik sığınmacıların sığınma hakkı alma şanslarının düşük olduğunu ifade etmişti.

Sığınmacılarla ilgili son açıklama Almanya Hükümetin büyük ortağı Hıristiyan Birlik Partileri Grup Başkanı Volker Kauder’den geldi. Alman gazetelerine konuşan Kauder, ekonomik nedenlerle sığınma talep edenlerin bir ay içinde geri gönderilmesi gerektiğini belirtti.

Kulislerde, Alman Hükümeti’nin, ekonomik sığınmacılar yerine savaş tehlikesinin olduğu ülkelerden gelen sığınmacılara ağırlık vermek istediği konuşuluyor.

Almanya’daki sığınmacıların kaderi, 9 Eylül’de toplanacak Alman Federal Hükümeti ile eyalet yetkilileri arasında yapılacak zirvede belirlenecek. Zirvede Balkan Ülkeleri’nin “Güvenli Ülke” statüsüne alınması planlanıyor. Bu sayede Almanlar sığınmacıları daha çabuk geri göndermeyi planlıyor.

Almanya'ya ekonomik nedenlerle sığınma talepleri en çok Kosova, Arnavurtluk ve Karadağ'dan geliyor.Sığınmacılar gönderilecek paylaşan: ulusalkanal ulusalkanal.com.tr
HABER: CEM BAYAN

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar