Sınırda patlama 23 Şubat 2014, 11:38

Sabah saatlerinde Suriye sınırında can pazarı yaşandı. Hatay'ın karşısında bulunan Suriye'nin Atme Kasabası'nda bomba yüklü araç patlatıldı. 12 kişi hayatını kaybetti. 65 kişi de yaralandı. Yaralılar ambulanslarla Reyhanlı ilçesine taşındı.
Suriye’nin Türkiye sınırındaki İdlib kentine bağlı Atme kasabasında bomba yüklü araç patlatıldı. 12 kişi hayatını kaybetti. 65 kişi de yaralandı.

Patlama, sabah saat 09.30 sıralarında meydana geldi. Bomba yüklü aracın Oryant Hastanesi yakınlarında patlatıldığı bildirildi.

Şiddetli patlama Reyhanlı İlçesi’nden de duyulurken, 12 kişi hayatını kaybetti, 65 kişi yaralandı.

Olay yerine Reyhanlı’dan çok sayıda ambulans Atme Kasabası’na gönderildi, yaralılar Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

60 bin nüfüsa sahip Atme Kasabası’nda 30 bin civarında da Suriyelinin yaşadığı çadır kent bulunuyor.

Öte yandan bomba yüklü aracın patlatıldığı Hastane El Kaide ve El Nursa örgütüne ait olduğu ileri sürüldü. Yerel kaynaklardan alınan biligiye göre ise saldırının IŞİD tarafından yapıldığı iddia edildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

abrek :

rafet baallı'nın son yazısı bu konuya ilişkin.. türk askerini suriyeye sokabilmenin hedefiyle sınırlar zorlanmaya calısılıyor bence..

mdd :

abd akp pkk bdp seçimlerde kaybedeceğini anlayınca savaş durumu bahanesiyle seçimleri iptal etmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar