banner864

Sızıntı devam ediyor 13 Mart 2014, 09:50

Fukuşima’daki nükleer reaktörlerden birinin her gün denize 400 ton radyasyon bulaşmış su sızdığını anlatan Morita, yetkililerin bunu gizlediğini belirtti.
Fukuşima’daki nükleer reaktörlerden birinin her gün denize 400 ton radyasyon bulaşmış su sızdığını anlatan Morita, yetkililerin bunu gizlediğini belirtti. Olimpiyatlar için de Japon hükümeti tarafından yalanlar söylendiğini, bazı önemli bilgilerin gizlendiğini aktaran Morita, özetle şunları dedi:

“Şu anda Fukuşima ölüm saçıyor. Yeni tehlikeler ve senaryolar var. Tehlike hala geçmedi. Yeni bir deprem durum olması durumunda 30 milyon insanının tahliye edilmesi gerekiyor. Bununla ilgili bir tatbikat yapılmıyor. Bu gerçek gizleniyor. Böyle bir ülkede nasıl olimpiyat yapılır? Bir risk deniliyor. Benim yüreğim sızlıyor. Acı olayları tecrübe eden insanların yüreği daha da sızlıyor.”

Nükleer santralarla karşı ayağa kalkmalıyız

Morita, devam eden tehlike ile de şunları anlattı: “Nükleer yakıttan sızan sular yeraltı suyuna karışıyor. Bunun için bir tank getirildi. Günde 400 ton su sızdığı tespit edildi. Ancak bu tank çare olmadı. Yani her gün 400 ton radyasyonlu su yeraltı sularına sızıyor. Oradan da denize karışıyor. Böyle bir kirliliğe sebebiyet verdiğimiz için Japonya adına utanıyorum. Nükleer santrallara karşı hep birlikte ayağa kalkmalıyız.”

ulusalkanal.com.tr
 

Yorumlar

sema ozgul :

bende

Sadun Okyaltırık :

Dünya nükleerden kaçıyor bizdeki siyasiler ise illâ nükleer diyor... Kafa bu!

derya rüzgar :

nükleer sızıntılar yaşlı dünyanın sonunu getirecek.herkes bunu böyle bilsin.insanoğlunun açgözlülüğü sonu olacak.

Selvi arslanalp :

Sonuna kadar nükleer santralara hayır diyorum

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar