SOCAR'dan o iddialara yanıt 23 Ağustos 2014, 19:41

Azerbaycan petrol şirketi SOCAR, "F tipi örgütün kapatılan okullarını yeniden açtırmaya çalıştığı" iddialarına yanıt verdi. Şirketin, Ulusal Kanal'a gönderdiği yazıda, iddiaların asılsız ve dayanaksız olduğu savunuldu.
"SOCAR, kapatılan F tipi örgüt okullarını yeniden açtırmak için harekete geçti" iddialarına, şirket yazılı bir açıklamayla yanıt verdi. Ulusal Kanal'a gönderilen yazıda, Azerbaycan Yeniçağ Gazetesi'nde yayınlanan makalenin "asılsız" olduğu savunuldu.

İnternet gazetesi Yeniçağ'ın genel yayın yönetmeni Agil Alesger tarafından kaleme alınan yazıda, SOCAR'ın kapatılan okulların yeniden açılması için faaliyet yürüttüğü ve işsiz kalan örgüt üyelerine iş verilerek sınır dışı edilmelerinin engellendiği belirtilmişti.

Yazıda, kapatılan okullardan kalan paraların bir kısmının "Bank Asya"yı kurtarma operasyonu için Türkiye'ye gönderildiği bir kısmının da Amerikan bankalarına yatırıldığı öne sürülmüştü.

Haberin Ulusal Kanal'da yayınlanması üzerine SOCAR, yazılı yanıt gönderdi. Azerbaycan Uluslararası Eğitim Merkezi Kurul Üyesi Şahin İsmayilbeyli tarafından gönderilen yazıda, iddiaların asılsız ve gerçekten uzak olduğu savunuldu.

SOCAR'ın Azerbaycan Ulusal Tahsil Merkezi adlı teşkilatın bir kurucusu olduğu belirtilen yazıda, "Biz teşkilatın kurucularından yalnızca biriyiz.Kararlar oy birliği ile alınır" ifadelerine yer verildi.

"Ulusal Tahsil Merkezi bir süre önce okulların bir hissesini kapatma konusunda karar çıkarmıştır. Öğrenci ve öğretmenlerin yeni ders yılı başlayana kadar eğitim ve çalışma faaliyetlerini yürütebilmesi gözönüne alınmıştır. Kapatılan okullarda görevli şahısların Ulusal Tahsil Merkezi veya SOCAR'a gelip gitmesi de senetleştirme ve tahvil içindir ve bu da normaldir."
Etiketler

Yorumlar

Bakü :

Socar is paralel şirket

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar