banner864

Soruşturma başlatıldı! 05 Ocak 2015, 19:24

PKK'ya destek veren 10 Alman milletvekili hakkında soruşturma açıldı. Olaylar, PKK'nın Ayn El Arap eylemleri sırasında, terör örgütünün sözde bayrağıyla görüntülenen Alman vekilin dokunulmazlığının kaldırılmasıyla başladı. Dokunulmazlık kararını PKK bayraklarıyla protesto eden 10 vekil hakkında soruşturma başlatıldı.
Ellerinde terör örgütü PKK'nın sözde flamasıyla işte böyle poz vermişlerdi. Haklarında jet hızıyla soruşturma başlatıldı.
Görüntülerde, apaçık Türkiye karşıtlığı yapan kadın erkek bu 10 kişi Alman Milletvekili. Ellerindeki ise terör örgütü PKK'nın sözde bayrağı.

Federal Parlemento Dokunulmazlıklar Komisyonu, Münih'te yapılan Ayn El Arap gösterisinde, PKK bayrağı açarak terör örgütünü övücü konuşma yapan Sol Parti Milletvekili Nicole Gohlke'nin dokunulmazlığını kaldırmıştı. 

Sol Partili 10 milletvekili, dokunulmazlık kararını, parlamento çatısı altında PKK bayrağı açarak protesto etti. Berlin Başsavcılığı o vekiller hakkında, PKK'ya destek verdikleri için jet hızıyla soruşturma başlattı.

Bu arada Sol Parti, Almanya'da 1993 yılından bu tarafa yasaklı örgütler kapsamında bulunan PKK'nın yasak kapsamından çıkartılması için Federal Parlamentoya dilekçe verdi. Dilekçenin, 26 Şubat'ta görüşülmeye başlanması bekleniyor.ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

eski bir devrimci :

pkk ve hdp. kurt burjuva ve toprak agalarinin amerikan destegiyle t.c. ortadan kaldirma planinin bir aleti mekanizmasidir...bu vatan ne pahasina olursa olsun bolunmeyecek.....

eski bir devrimci :

1980 darbesi butun sol ve sag orgutleri cokertirken niye pkk ya dokunmadi?....cunku pkk amerikan masasidir....

E.Özaydin :

nato ülkesi almanya yillar yili pkk nin üssü olarak , türkiye ye karsi bir vurus rampasi olmustur,her türlü finans , siyasi ve militan kaynagi ve bu militanlarin barinma be beslenme , siyasal aktif alani olarak teröre yyardim ve yataklik yapistir, bunu türk halki iyi bilsin ileride , amanya politkacilarina harilatma yapilacaktir , sanirim , o günler mutlaka gelcektir

eşitlik :

Türkiye halkı özellikle de chp seçmeni şunu bilsin ki, arka fonda yazan Die linke alman sosyal demokratların parti programı ve dersim için yalaka lık yapan y chp nin ki aynı... Sosyal demokrasi bir salgın dır. Esas olan Kemalizm ve Sosyalizm dir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder