banner864

Suriye komandoları IŞiD'in ana karargahını bastı 09 Temmuz 2014, 11:37

Aydınlık Yazarı Mehmet Yuva, Suriye'de IŞİD'in bölge üssü konumundaki Rakka'ya çok özel bir operasyon düzenlendiği iddiasını gündeme getirdi. Suriyeli paraşütçü komando birliğinin yaptığı operasyonda, Amerika, Körfez ülkeleri, Barzani ve IŞİD'in subay ve elebaşlarının yakalandığı belirtiliyor. İşte o çok önemli iddianın ayrıntıları...
Şam Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Aydınlık gazetesi yazarı Mehmet Yuva, Suriye ile ilgili çok önemli bir operasyon iddiasını gündeme getirdi.

İddiaya göre, Suriye'nin özel paraşütçü komando birliği, IŞİD'in ana karargah olarak kullandığı Rakka şehrinin kuzeydoğusuna nokta operasyonu yaptı.

Bir süredir Rakka'daki teröristlerin her faaliyetini izleyen Suriye, Rusya'nın uydu istihbaratı desteğini de alarak operasyonu tamamladı.

Yuva, baskında; Amerikalı istihbarat subayları, Barzani'ye bağlı Peşmerge subayları, Körfez Arap ülkelerinden subaylar ve IŞİD'in karargâh sorumlularının yakalandığını yazdı. Yuva, yakalanan subaylar ve IŞİD'in elebaşılarının Şam'da sorgulandığı iddiasını da köşesine yazdı.

"İddia ciddi" diyen Mehmet Yuva, haber kaynağını "Suriye askeri sahasını yakinen takip eden Lübnanlı bir terör uzmanı" olarak tarif etti.

Operasyon, Suriye yönetimi tarafından yalanlanmadı. Yuva, "Dışişleri Bakanlığı sadece "Yorum yok" cevabıyla yetiniyor" diye yazdı.

Yuva, operasyon iddiasının ardından yaşanan askeri gelişmeye de dikkat çekti. Yuva, "Suriye askeri birlikleri Halep'in kuzey ve kuzeydoğu bölgesinden Türkiye hudut bölgesine açılan geniş coğrafyada askeri temizlik harekâtını başlattığını duyurdu" bilgisini paylaştı.

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

emre han ergüden :

Helal olsun be esad'a bir gün suriye tertemiz olacak ... aslan o zaman kükreyecek ..... the big king el esad..

şirin şirine :

allahım sen gerçek muslumanları koru ısıd pisligi geberin hepinizzz siz insan deyil varlık bile olamazsınız siz allahın yolundan deyil şeytanın yolundan gidenlersiniz ırak askerlerini allah korusunnn ...

emre :

ellerine sağlık. haydi gerçek müslümanlar bastırın. ışid denilen israil amerikan uşaklarına aman vermeyin.

abrek :

pislikleri döküldükce bakın ne filimler izleyecegiz bu abd uşaklarından.. suriye askerinin eline saglık, allah zeval vermesin o yiğitlere..

che :

suriye ordusu bir tane sağ ışidçi bırakmasın. yüreklerine bileklerine kuvvet.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar