banner864

Suriye ordusu teröristleri kıstırdı 05 Temmuz 2015, 18:57

Suriye Ordusu, Lübnan Hizbullahı ile eşgüdüm halinde teröristlerin ikmal noktası olan Zabadani’ye geniş kapsamlı bir operasyon başlattı. Bölgeden gelen bilgilere göre Terör grupları Lübnan sınırına kıstırıldı. Öte yandan teröristler Halep'i almak üzere iki koldan başlattıkları saldırılardan sonuç elde edemedi. Bölgedeki çatışmalar tüm şiddetiyle sürüyor.
Suriye Ordusu, teröristleri Lübnan sınırında kıstırdı. Ordunun Terörist grupların ikmal noktası Zabadani'yi almaya yaklaştığı belirtildi. Halep'e saldıran teröristler de ordu birlikleri tarafından geriletildi.

Suriye Ordusu Lübnan Hizbullahı ile birlikte Şam yakınlarında ve Lübnan sınırında bulunan Zabadani kentini kuşattı.

Stratejik bir öneme sahip olan Zabadani teröristlerin ikmal yollarını kesiştiği bir kent. Cuma günü başlayan hava operasyonlarının sayısı 2 gün içinde 100'ü aştı.

Şam-Beyrut otoyolu üzerinde bulunan Zabadani kenti 2011 yılında teröristlerin eline geçmiş ve sivillerin tamamı göç etmek zorunda kalmıştı.

Öte yandan Halep'i almak üzere 12 terörist grup Ensarül Şeria adı altında birleşmiş ve "Halep'in Fethi" operasyonuna katılan gruplarla birlikte önceki gün saldırılara başlamışlardı.

Aralarında MİT'in yönlendirdiği grupların da bulunduğu Ensarül Şeria yapılanması Suriye Ordusu'nun kent savunmasıyla durduruldu. Halep'i düşürmek isteyen teröristler şimdiye kadar bir sonuç elde edemedi.

Suriye Devlet Televizyonu, Suriye Ordusu’nun Halep’de hiçbir noktayı kaybetmediğini ve Deraa’da da başarılı operasyonlar gerçekleştirdiğini duyurdu.

Bölgede bunlar yaşanırken İngiltere Suriye’de IŞİD'e yönelik hava operasyonlarına katılmayı gündemine aldı. Tunus’da 30 İngiliz vatandaşının öldürülmesini gerekçe gösteren hükümet parlamentodan koalsiyon güçlerine katılmak üzere karar çıkarmaya çalışıyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

bizim safımız ınsanlıktır :

esad gibi serefli bi adam bu ulkede adam gibi adam bu ulkede muslamın diye meydanlarda gezenler sadece para icin geziyolar parayı ver herseyini veren insanlar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar