banner864

Suriye'de son durum 18 Şubat 2015, 18:26

Suriye ordusu, Halep’in kuzeyindeki köyleri ele geçirerek, teröristlerin Halep'ten Türkiye sınırına uzanan tedarik yolunu ele geçirdi. Birleşmiş Milletler Suriye özel temsilcisi Staffan de Mistura, Suriye hükümetinin Halep bombardımanını 6 hafta boyunca durdurmayı kabul ettiğini açıkladı.
 Suriye ordusu, teröristlerin Halep’ten Türkiye’ye uzanan tedarik yolunu ele geçirdi.

Halep'te kritik konumdaki köylerin kontrolü Suriye Ordusu'nun denetimine geçti. Bashkuwi ve Sıfat köylerinin ordunun eline geçtiği, Hardatain ve Ratain adlı köylerde de çatışmalar yaşandığı belirtildi. Köyleri kaybeden teröristlerin kent merkeziyle bağlantısı kesildi, Türkiye sınırına çıkan ana yolda trafik durdu. Kilis’e çıkan yol, Batı destekli muhaliflerin yardımları aldığı ana hattı oluşturuyordu.

Suriye'de yayınlanan El Vatan gazetesi ordunun Halep şehrinin tamamını ele geçirmek için büyük bir operasyona hazırlandığını yazdı.

Halep'te Suriye ordusu, teröröistlerin etrafındaki çemberi daraltırken, Birleşmiş Milletler'den önemli bir açıklama geldi. Suriye Özel Temsilcisi Stefan De Mistura, Suriye yönetiminin Halep bombardımanını 6 hafta boyunca durdurmayı kabul ettiğini açıkladı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar