banner864

Suriye'den çok önemli açıklama: Hazırız 26 Aralık 2014, 15:29

Suriye Dışişleri Bakanlığı, Rusya'nın muhalifler ile görüşme planını kabul ettiğini ve görüşmeye hazır olduklarını bildirdi. Birleşmiş Milletler'den de Rusya planına destek geldi.
Suriye Dışişleri Bakanlığı, Rusya'nın muhalifler ile görüşme planını kabul ettiğini ve görüşmeye hazır olduklarını bildirdi. Birleşmiş Milletler'den de Rusya planına destek geldi.

Suriye, Rusya'nın müzakere planına "evet" dedi.

Suriye Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama, Rusya'nın Suriye yönetimi ile muhalefeti bir araya getirme girişiminin kabul edildiği duyuruldu. Bakanlık açıklamasında, "Suriye, ülkedeki krize bir çıkış yolu bulmak ve Suriye halkının beklentilerine cevap vermek için Moskova'da düzenlenmesi öngörülen hazırlık istişare toplantılarına katılmaya hazır" denildi.

Terörle mücadeleden vazgeçmeyeceğini vurgulayan Suriye yönetimi, Moskova'daki ön görüşmelerin hedefinin "Suriyeliler arasında dış müdahalesiz diyalog kongresi düzenlenmesi" olduğunu kaydetti.

Rusya'nın planına Birleşmş Milletler'den de destek geldi. BM Genel Sekreterliği'nden yapılan açıklamada, "Suriye'deki krizi sonlandıracak siyasi çözümün bulunmasına yardımcı olacak ve şiddeti azaltacak her türlü inisiyatifin memnuniyetle karşılandığı ifade edildi.

Rusya'nın Lübnan, Türkiye ve Moskova'da sürdürdüğü diplomasi trafiğine Mısır da katıldı. Mısırlı yetkililer ülkeyi ziyaret eden Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Koalisyonu Başkanı Hadi Bahra ile görüşecek.

Suriye yönetimi, 17 Aralık'ta bir heyeti Mısır'a göndermişti. Bu ziyaretten günler sonra Suriye'nin içinden Yerel Devrim Koordinasyonları'nı temsil eden bir başka heyet Mısır'a giderek Dışişleri Bakanı Şükri ile görüşmüştü.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

AV.YENAL ÜNSELİ :

işte gerçek devlet adami ve orta-doğunun gerçek lideri

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder