Suriye'den teröristlere operasyon! 25 Mart 2014, 22:55

Suriye askerine işleyen angajman kuralları terörist için uygulanmadı. Suriye savaş uçakları, Suriye uçağının düştüğü Kesep'den Lazkiye'ye sızmaya çalışan teröröistlere hava saldırısı gerçekleştirdi. Çatışmalarda yaralanan 84 terörist, ambulanslarla Hatay'daki hasatane ve sağlık ocaklarına götürüldü. Türk F-16'ları ise sınıra yaklaşan Suriye uçaklarına karşı havalandı.

Suriye'den teröristlere operasyon! paylaşan: ulusalkanal
Suriye uçağının düşürülmesinin ardından gerileyen Suriye ordusu yeniden taarruza geçti. Suriye uçakları, Suriye uçağının enkazının bulunduğu Keseb'den Lazkiye'ye sızmaya çalışan ÖSO'culara hava operasyonu başlattı. Keseb kasabasında top atışlarının ardından yoğun bir bombardıman gerçekleşti.

Suriye savaş uçakları saat 12.00 sıralarında kasaba üzerinde dört sorti yaparak bomba bıraktı. Ardından ilçeden dumanlar yükseldi ve karadan havaya da ateş sesleri duyuldu.

Dumanlar Yayladağı sınır kapısının yakınında yükseldi.

Ancak angajman kuralları El Kaide'ci, ÖSO'cu teröristlere işletilmedi. Yaralı teröristler Türkiye'ye getirildi. Ambulanslarla Yayladağı'na getirilen 84 yaralı bir kısmı Antakya Devlet Hastanesi'ne sevk edildi, 9'u burada öldü.

Suriye'ye ait savaş uçakları sınıra yaklaşınca, Türk F-16'lar havalandı. Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Suriye'ye ait toplam 4 adet uçak/helikopterin Yayladağı ve Cilvegözü güneyinde sınıra yaklaşması üzerine 6 adet Türk F-16 uçağı bölgeye yönlendirildi. Olay dün gerçekleşti. Suriye uçaklarının sınıra 2,7 deniz mili kala geri dönerek bölgeden uzaklaştığı belirtildi. TSK açıklamasında, Suriye füze sistemlerinin 5 Türk F-16'sına toplam 10 dakika 53 saniye süre kilitli kaldığı ve 12 defa taciz edildiği bildirildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Faruk Etem :

Türkiye yardım etmiyor hükümet yardım ediyor. Başımıza binbir tane belâ açtılar. Teröriste yardım nedir arkadaş!? Birileri bu ülkede vatan hainliğinden acilen yargılanmalı!!

72milyonvatansever :

ortaligi daha fazla karistirmak icin tsk'yida kullanmaya basladilar.. suriyenin derdi bizimle degil.. isgal edilmis sinirlarimizi teror'un elinden almaya calisiyorlar.. tsk ne yapiyor allah askina.. ?? onlardami akp'li oldu ne??? bütün bu bilinenler den sonra?? ne bicim bir strateji güttükleri tsk'nin.. anliyamiyorum..

Ali Topuksöker :

bu nasıl bir iştir teröristleri türkiye nasıl alıp da onlara yardım eder?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar