banner864

Suriye'ye en çok terörist gönderen ülkeyi açıklıyoruz 07 Haziran 2014, 11:36

Avusturya içişleri bakanlığı, bu ülkenin terörist toplama ve Suriye'ye göndermede en önemli merkezlerden biri olduğunu itiraf etti.

El-Yevm'us Sabii internet sitesinin haberine göre Avusturya içişleri bakanlığı sözcüsü Karl Grundboeck dün yaptığı açıklamada Suriye için terörist toplama ve gönderme merkezlerinin birinin de Avusturya olduğunu duyurdu.

Düzenlenen bir basın toplantısında açıklamada bulunan Grundboeck, hali hazırda 2 bin radikal Avrupalının Suriye'de savaşmakta olduğunu, birkaç yıldan beri gençleri Suriye'de savaşmaya teşvik eden Çeçen asıllı bir dini şahsiyetin ülkenin güney doğusunda Grats kentinde Avusturya güvenlik güçlerince tutuklandığını belirtti.

Yayınlanan rapora göre Avusturyalı gençler mart 2011'den itibaren İstanbul'a giderek, oradan Suriye sınır bölgesinden Suriye'ye giriş yapıyorlar.

Suriye dış işleri bakanı Velid Muallim'in belirttiğine göre hali hazırda dünyanın 83 ülkesinden Suriye'de bulunan teröristler ürpertici cinayetler işlemekte

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

cenap aytepe :

haberler insanı ürpertiyor amerikan emperyalizmi insanları kendi içinde birbirine düşman edip çatıştırıyor kendi içinde bile vahşi kapitalzmin kanlı elleri kana doymuyor işte barışçı abraham linkolin.işte kenedi öldürüldü ve faili meçhul kanlı çark dönüyor ama insanlar bunu anlamıyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar