Teröre yasal seyahat! 13 Ocak 2015, 15:54

Suriye'de bulunduğu tahmin edilen 15 bin IŞİD militanından sadce 7 bin 800'ü ismen biliniyor. Diğerleri ise pasaportları ile her ülkeye seyahat edebiliyor. IŞİD militanları en çok da Irak, Türkiye, Ürdün ve Lübnan üzerinden Suriye'ye giriyor...
Paris'teki terör saldırılarının ardından yabancı savaşçı konusu yeniden gündeme oturdu. Peki terörün kaynağı ne? Kanlı eylemlere imza atan militanlar nasıl serbest seyahat edebiliyor?
Paris saldırılarından sonra başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanından IŞİD’e sempati duyan, katılmak üzere harekete geçen şüphelilere ait profiller istihbarat birimlerince paylaşılmaya başlandı. Türkiye’de güvenlik ve istihbarat makamlarına 7 bin 800 isim ulaştırıldı.

Hürriyet Gazetesinin haberine göre;  Suriye'de sadece IŞİD saflarında 15 bin militan bulunuyor. Ancak Türk istihbaratına ulaştırılan isimler göz önüne alındığında 15 militandan yalnızca 7 bin 800'ü biliniyor. Diğerleri ise istedikleri ülkelere yasal pasaportları ile seyahat edebiliyor.

IŞİD'e katılan militanları en çok da Irak, Türkiye, Ürdün ve Lübnan üzerinden Suriye’ye geçiş yapıyor.

ulusalkana.com.tr

Yorumlar

selim erdenen :

seyahat acentaları da azrail turizm

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar