banner864

'Terörü beraber bitirdik' 25 Nisan 2014, 09:24

Ülkesindeki İslam alimleri ile bir araya gelen Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, “Halkımızla olan birlikteliğimiz terörün sonunu getirecek” dedi.
Üç yılı aşkın süredir Suriye’yi kana bulayan teröristler her geçen gün kan kaybediyor. Merkezi ordu teröristlerin elindeki mevzileri tek tek geri alıyor. Ortadoğu uzmanlarına göre bu başarının arkasında halkın, liderleri Beşar Esad’a olan güveni ve desteği yer alıyor. Ülkesindeki İslam alimleri ile bir araya gelen Esad bu noktanın önemine dikkat çekti: “Halkın birlik ve beraberliği düşmanların komplolarının suya düşmesine neden olur. İslam alimleri ve cami imamları halkın fitnecilere karşı bilgilendirilmesinde çok önemli role sahipler. Bu yolda hiçbir fedakarlıktan kaçınmamalarını istiyorum. Zira Suriye bugün her zamandan daha fazla birlik ve beraberliğe muhtaç.”
Mücadeleye devam


Beşar Esad, batının ve bölgedeki müttefiklerinin her türlü desteğine rağmen teröristlerin yenilgiye uğrayacağını ifade etti: “Ülkem teröristlerden temizleninceye kadar Suriye’nin her yerinde mücadeleye devam edeceğiz. Suriye’nin geleceği çok açık ve net. Suriye ordusu teröristlere yönelik ağır darbeler indirdi ve gelecekte de teröristlerin tamamen ortadan kaldırılacağına inanıyorum.”

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar