banner864

TGB Alman Meclisi'nde 14 Aralık 2012, 14:57

Türkiye Gençlik Birliği Almanya Başkanı Beyhan Yıldırım gözaltına alındı.

Nurhan Hoşgit

Beyhan Yıldırım, Almanya Federal Meclisi'nde bugün Patriotlar için yapılacak oylama öncesinde, Parlamaneto'da bir konuşma yaptı. Türkiye Gençlik Birliği Almanya, beş üyesiyle bugünkü oylamaya gözlemci olarak katıldı. Yıldırım, kürsüdeki son konuşmacı hükümet partisinden Hristiyan Demokrat Parti (CDU) milletvekili Reinhard Brandl konuşmasını bitirmeden önce izleyici locasından 649 üyesi bulunan Alman Parlamentosu Genel Kurulu'na hitap etti. TGB Almanya başkanının araya girmesiyle Patriotların Türkiye'ye sevkiyatını savunan Brandl, konuşmasını yarıda kesmek zorunda kaldı. İlk 30 saniye Brandl ve Yıldırım aynı anda konuştular. Yıldırım'ın ısrarla konuşmasını sürdürmesi üzerine Brandl kürsüyü terketti.

Alman Parlamenterler, büyük bir dikkatle TGB Almanya Genel Başkanı'nın konuşmasını dinlediler. Bazı vekillerin Yıldırım'ı alkışladığı gözlemlendi. Birçok vekil ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yıldırım şunları söyledi: “Burada tarihi bir hataya imza atıyorsunuz. Türkiye Gençlik Birliği olarak, sizleri uyarıyoruz. Bu tarihi hataya imza atmayın. Zamanında Alman Meclisi Yugoslavya'nın parçalanması sürecinde Hırvatistan ve Slovenya'yı tanıyarak büyük bir hataya imza atmıştı. Balkanlar yangın yerine dönmüştü. Şimdi bugünkü oylama ile, Patriot füzelerinin ve Alman askerlerinin Türkiye'ye konuşlandırılmasıyla çok daha büyük bir hataya imza atıyorsunuz. Birinci ve İkinci Dünya Savaşları'ndan dersler almadınız mı? Bu kararla, Patriotların Türkiye'ye sevkiyatı ile Ortadoğu'da sıcak savaşların önünü açıyorsunuz. ABD'ye alet olmayın. Buradan Aydınlanma Devrimini savunan Parlamenterlere, gerçek Avrupalılara sesleniyoruz: Bütün Avrupa'ya, Goethe'lerin, Victor Hugo'ların, Shakespeare'lerin, Rosa Luxemburg'ların, Heine'lerin, Voltaire'lerin, Einstein'ların Avrupası'na sesleniyoruz: Türkiye'ye Patriot Füzelerini intikal ettirmek ABD'nin örtülü niyetlerine alet olmaktır. NATO, ABD'nin savaş makinesidir.”

Konuşması biter bitmez gözaltına alınan Yıldırım, yarım saat gözaltında tutulduktan sonra serbest bırakıldı.

Alman Meclisi yanındaki Brandenburg Kapısı önünde üç gün Uyarı Nöbeti gerçekleştiren TGB Almanya ve Avrupa Atatürkçü Düşünce Dernekleri Birliği, 649 Alman vekilin tamamına Patriotların sevkiyatına ilişkin bir sayfa uzunluğunda bir mektup sunmuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Filiz turk :

Abd ve avrupa gecmisten bugune kadar ulkemiz uzerinde oynanilan oyunlarin perde arkasindaki bas aktorler oldugunu millet olarak cok iyi biliyoruz simdi ulkemiz kotu bir donemden gecerken facelerd ofkemizi paylasimlarla degil dusuncelerimizi ne zaman eyleme gecirme zamani gelmedimi saygilarimla

arif taş :

beyhan yıldırımı kutluyorum

yasemin özkurt :

sevgili beyhan yildirim seni tüm kalbimle ,sevgiyle selamliyorum.o ne güzel konuşma öyle..tgb'nin bugün en büyük muhalefet olduğunu tüm türkiye gibi başimizdakiler de farkindaydi;şimdi avrupa meclisi ve dünya da farkina sayenizde vardi..sana çok çok teşekkürler,sevgiyle...

hurşit sergen :

chp nin başına böyle biri lazım. sarıgüllerin ,din isitismarcılarının ,cemaatlerin ,ikinci cumhuriyetçilerin peşinde koşanlar değil.

göksel bozkurt. :

genç aydınımız beyhan yildirimin,almanya parlementosunda yaptiği yorum,tespit ve uyari göz doldurucu,bence beyhan türkiyedeki aydin kitleyi harekete geçirmek için kullanilmali.

mitras :

sonuç? yinede emperyalerin uşağı olacağız dediler ve gönderdiler bombaları türkiye'ye

s.ozcan :

helal olsun sana yigidim. alnindan operim.

berrin kamacı :

dogru söylüyor ama dinleyen kim fakat her şeye ragmen kutlarım kendilerini en azından sesimizi duyurdu yaşasın bagımsız ve tarafsız ulusal kanal yöneticileri

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder