banner864

TGB Avrupa'da da 10 Kasım'ı unutmadı. 11 Kasım 2014, 18:00

Türkiye Gençlik Birliği, Avrupa'da da 10 Kasım'ı unutmadı.
Türkiye Gençlik Birliği, Avrupa'da da 10 Kasım'ı unutmadı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 76'ncı ölüm yıl dönümünü Almanya'nın Dortmund şehrinde gerçekleştirildi. 19:30'da Cinestar sineması önünde toplanan TGB'liler Ata'ya saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı ile başladı.
Burada basın açıklaması yapan TGB Dortmund Başkanı Meram Tosun okudu. Açıklamada, " Atatürk bedenen aramızdan ayrılmış isede, fikirlerinin ve Atatürk'ün ''Yurtta Sulh cihanda sulh'' şiarını edinen Türk Gençliği olarak cumuriyeti savunma mevsimindeyiz. Yaşadığımız coğrafyada barış istiyoruz. Suriye'nin birliğini de barış demektir. Irak'ın birliği barış demektir. Türkiye'nin birliği barış demektir." dedi.

Anma törenine TGB Avrupa Başkanı, sayın Dr. Mustafa Tosun'un da geldi. Tosun ilk önce konuşmasında hava şartlarına rağmen gelenlere teşekkür ederek "Avrupa'nın göbeğinde ATA'larını andılar. İlkelerine sahip çıktılar. Ülkelerin bağımsızlığı için mücadele ediyorlar" diyen Dr Mustafa Tosun dava arkadaşlarına tebrik ve teşekkür etti. Tosun Gençler'in Atatürk sevgisiyle gururlandı."Bunun nedeni Türk insanın, Anadolu insanın yurtseverdir" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder