banner864

TGB'den o bakana şok protesto! 11 Şubat 2014, 17:29

Avrupa Birliği'nin başkenti Brüksel'de bugün gerçekleşen protestoda, vatansever eylemciler Tayyip Erdoğan ve AKP hükümetine seslendiler.
TGB Belçika'ya ADD Belçika'den da destek geldi. AB-Türkiye ilişkilerini görüşmek amacıyla Brüksel'de bulunan yeni Başmüzakereci Çavuşoğlu ile Dışişleri Bakanı Davutoğlu bugün TGB Belçika'nın sloganları ile karşılaştı. Güvenlik görevlilerinin eylemcilerin yasal hakları kapsamında gerçekleştirdikleri protestoya yönelik caydırma girişimleri etkisiz kaldı. Güvenlik görevlilerinin gözdağı vermesi karşısında TGB'liler "Biz en doğal hakkımız olan ifade özgürlüğümüzü en medeni şekilde savunuyoruz. Bizi buradan uzaklaştırma hakkına sahip değilsiniz" şeklinde cevaplarla karşılık verdiler.

Çavuşoğlu'nun konuşmasını dinlemeye gelen AKP yandaşları TGB'lilerin "Tayyip istifa" ve "Birleşe birleşe kazanacağız" gibi çeşitli sloganları eşliğinde içeri girdiler. Bir güvenlik görevlisinin 'burada da mı siz ya" şeklinde ki yorumu ise TGB'nin gerek yurtiçi, gerek yurtdışı ne derece AKP'nin canını sıktığını bir kez daha gözler önüne sermiş oldu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

halil kara :

gençler üstüne düşen görevi layıkıyla yerine getirmişlerdir

celal sari :

Bütün tgb li genç arkadaşları ve Add Belçika temsilcilerini kutluyorum sevgi ve selamlar

sydneyden turan :

iyiki varsiniz guzeller guzeli gencler butun kalbimle tesekkur ederim.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar