banner864

TGB'ye saldıranlar yarın hakim karşısında 19 Kasım 2014, 17:23

Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'ı Almanya'da protesto eden ancak saldırıya maruz kalan TGB'lilerin davası başlıyor. TGB'lilere saldıran ve Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret edenler yarın hakim karşısına çıkacak.
Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'ı Almanya'da  protesto eden ancak saldırıya maruz kalan TGB'lilerin davası başlıyor. TGB'lilere saldıran ve Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret edenler yarın hakim karşısına çıkacak.

Eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ı Almanya'da protesto ettiği için TGB'lileri darp eden bu saldırganlar yargı karşısına çıkıyor.

Saldırı, 2013 yılının Aralık ayında Almanya'nın Hamm kentinde yaşanmıştı. Bir etkinlik için Almanya'ya giden Egemen Bağış'a TGB'li gençler PKK ve Abdullah Öcalan ile yapılan görüşmeleri hatırlattı.
"Bundan 1 sene önce dendi ki Apo ile görüşülmüyor. Görüşen, görüşüldüğünü ispatlayan şerefsizdir. Ama Oslo'da bu görüşmelerin kayıtları çıktı. Şu an Apo ile birlikte anayasa yapıldığı söylentileri dolaşıyor. Bunlar için ne diyorsunuz. Şehit ailelerinin yüzüne bakarken vicdanınız rahat mıdır?"

TGB üyesinin bu sorusunun ardından Egemen Bağış, salondakileri galeyana getirdi.
"Yav beni Hollanda'daki peygamber düşmanı faşitler susturamamış kimse susturamaz"

Bağış'ın bu sözlerinin ardından korumaları ve salondaki bazı kişiler gençlere saldırmıştı. TGB'li gençler Mustafa Kemal Atatürk'e küfürler ve hakaretler yağdıran saldırganlardan şikayetçi oldu ve saldırı yargıya taşındı.

Saldırganların yargılanmasına yarın olayın yaşandığı Hamm kentinde başlanacak. Yargılama, Stuttgart'ta AKP'li Yiğit Bulut'un katıldığı ve TGB'lilere yönelik saldırıyla sonuçlanan olayın yargılamasına da emsal olacak.ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

erkan. :

Kurtulus yullarinda da milli guclere karsi dine sarilip fetva cikarmislardi.fakat yemedi.millet olum kalim meselesinde kimin yaninda olmasi gerekiyorsa onun yaninda oldu.olmayi basardi.simdi daha egitimli ve bilincliyiz.yemez.

Ali :

kalbimiz tgb li türk gençleriyle! onları destekliyorum, onlar yanlış bir şey yapmazlar!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar