banner864

Tunus'taki saldırıyı o örgüt üstlendi 27 Haziran 2015, 13:14

Tunus'un Suse kasabasında turistik otellere yönelik saldırıyı IŞİD üstlendi. Örgüt, 38 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıyı Ebu Yahya el Kayravani'nin yaptığını duyurdu.
Tunus'ta 38 kişinin hayatını kaybettiği saldırıları IŞİD üstlendi.

Suse kasabasında turistik bir otele kalaşnikofla giren saldırgan plajdakilerin üzerine ateş açmış ve 38 kişinin ölümüne neden olmuştu.

AFP'nin haberine göre, IŞİD saldırıyı düzenleyen kişinin Ebu Yahya el Kayravani olduğunu duyurdu. 

Örgüt, olay yerinde çıkan çatışmada öldürülen El Kayravani'yi "hilafetin askeri" olarak tanımladı.

Öte yandan Tunus Başbakanı Habib Essid, saldırıda hayatını kaybedenlerin çoğunun İngiliz vatandaşı olduğunu açıkladı. Essid, ölenler arasında Almanya, Belçika ve Fransa vatandaşlarının da olduğunu belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

T.C vataninin bekcileri :

bu dunyada insanlara hic mi hic rahat yok herhalde kislari baharlara cevirmekicin harcaadiklari gucler kuvvetler simdi o baahaar olaacak ciceklerin tozlari inanslarda yok edicilik alerjik durumlar hastalik yok etme durumlari yapiyor acaaba sonmu devammi yapanlar cok menundur cunku o olenler insan yelerine koyulmuyor kendileri alfa yaratiklar oldukari icin belli ihtiyaclari istekleri yapma durumunda olduklari icin essek arilarini oralarda yettistirmek o isnalari haberssiz kimler olursa olsun sokmak yok etmek degilmidir amaclari menfatleri cercevesinde zaten bir seyleri birileri istedilermi yuzlerse seneler gecsede hep ayni almalri ellerine gecirmeleri lazim baskalrii bu oyunlatra dahil edip tiyatrolarini tek biletler kalmadan localarindan baalkonlarindan seydrediyorlar neden cunku iman inaclari her seylerin ustinde olduköarindami bazi seylere zaaflari oldugundamidir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar