banner864

Türkiye'ye sert IŞİD eleştirisi 13 Ekim 2014, 14:49

Irak'tan Türkiye'nin IŞİD'e karşı politikasına eleştiri geldi. Irak Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi, "Türkiye IŞİD’le ilgili ikircikli politikaya sahip" dedi. Caferi, Türkiye’nin IŞİD’e karşı uluslar arası ittifaka katılmaktan başka bir seçeneğinin bulunmadığını söyledi.
Türkiye'nin IŞİD politkasına Irak yönetiminden eleştiri geldi. Irak Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi, Türkiye'nin IŞİD politikasını çelişkili bulduğunu söyledi.

Caferi, Türkiye’nin IŞİD’e karşı uluslar arası ittifaka katılmaktan başka bir seçeneğinin bulunmadığını ifade etti.

Bir televizyon kanalına demeç veren Irak Dışişleri Bakanı, "Türkiye başından beri IŞİD’in de içinde olduğu Suriye’deki silahlı grupları destekliyordu" diye konuştu. Caferi, "IŞİD, tüm dünyada bir terör meselesi olarak gündeme gelip ülkelerin tutumu netleşince Türkiye’nin de önceki tutumunu sürdürememesi doğaldı." ifadelerini kullandı.

Caferi, Türkiye'yi "Aynel Arab IŞİD’in eline geçmesine izin vermeyeceğini söylediler, ama şu an bu iş oluyor." sözleriyle eleştirdi.

Iraklı bakan, "Önceleri biz meclis izniyle asker de gönderebiliriz diyen Türkiye’nin şu an IŞİD’in Kobani’ye girmemesi için somut olarak hiçbir şey yapmadığını görüyoruz. Bunlar Türkiye’nin IŞİD’le ilgili politikalarındaki çelişkilerdir." dedi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

ömer suat menali :

yüzyıldır pek çok ülkenin bize yapmış olduğu gibi mi? özellikle amerika ve ab nin yaptığı gibi.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar