banner864

Uçağı düşüren yardımcı pilotun yeni görüntüleri ortaya çıktı! 30 Mart 2015, 09:37

Dünyayı yasa boğan Germanwings faciasıyla ilgili her gün yeni bir ayrıntı ortaya çıkıyor.
Dünyayı yasa boğan Germanwings faciasıyla ilgili her gün yeni bir ayrıntı ortaya çıkıyor.

Germanwings uçağını kasten Fransız Alpleri'ne düşürüp 149 kişiyi öldüren yardımcı pilot Andreas Lubitz'in yaklaşık 10 yıl önce yardımcı pilotluk eğitimi aldığı sırada bir planörün kokpitinde çekilen videosu yayınlandı.

Dün ITV News'te yayınlanan 30 saniyelik videoda, Lubitz'in, Almanya'da bir planörü kaldırırken kahkahalar attığı duyuluyor.

 

"İSTEDİĞİN ZAMAN GİDERSİN"

Öte yandan dün Alman Bild gazetesi, uçağın karakutusundaki ses dökümlerini yayınladı ve Lubitz ile uçağın kaptan pilotu arasında sefer başlamadan önce geçen bir diyalog gün yüzüne çıktı.

Söz konusu kayıtlara göre; medyada adı Patrick Sondenheimer olarak yer alan kaptan pilot, Lubitz'e, uçak kaldırmadan önce tuvalete gidemediğini söylüyor ve Lubitz de kaptana istediği zaman tuvalete gidebileceği cevabını veriyor.

Alman Bild am Sonntag gazetesi, kokpite giremeyen Sondenheimer'ın uçak düşmeden saniyeler önce Lubitz'e "Aç şu lanet kapıyı" diye bağırdığını sayfalarına taşımıştı.

27 yaşındaki Lubitz'in, kokpit kapısını kilitleyerek kaptan pilot Sondenheimer'ı dışarıda bıraktığı ve Germanwings uçağını içindeki 149 kişiyle birlikte Fransız Alpleri'ne düşürdüğü açıklanmıştı.
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar