Uçağın orada ne işi vardı? 19 Temmuz 2014, 16:03

Malezya'ya ait yolcu uçağının Ukrayna'nın Donetsk kenti civarında düşmesinin ardından, ABD, Rusya ve Ukrayna karşılıklı suçlamalara başladı. ABD ve Ukrayna Rusya'yı suçlarken, Rusya, uçağın düşmesinden Kiev'i sorumlu tuttu. Yolcu uçağının neden Donetsk üzerinden uçtuğu ise hala bilinmiyor.

Uçağın orada ne işi vardı? paylaşan: ulusalkanal
Malezya'ya ait yolcu uçağının içindeki 298 kişiyle birlikte Ukrayna'nın Donetsk kenti civarında düşmesinin ardından, ABD, Rusya ve Ukrayna karşılıklı suçlamalara başladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Eğer karada barış olsaydı, bu trajedi hiç gerçekleşmezdi" diyerek uçağın düşmesinden Ukrayna’nın sorumlu olduğunu açıkladı.

ABD Başkanı Obama, “Rusya yanlısı güçler uçağı yerden attıkları füze ile düşürdü. Rusya'nın silah desteği olmadan bunun yapabilmesi mümkün değil.” suçlamasında bulundu.

İspanyol hava takip merkezi, ABD'li istihbaratçıları ve Rus savunma uzmanları uçağı Kiev hükümetinin vurduğuna işaret etti.

Ukraylalı yetkililerin Donetsk bölgesinin sivil uçuşlata kapalı olduğu bilgisini vermesi ise, uçağın orada ne işi vardı? sorusunu akıllara getirdi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar