banner864

Vatan Partisi 4 kıtada eylemde 24 Nisan 2015, 18:42

Yurtdışında bulunan Türkler de bugün Vatan savunmasıydı. Bayrağını eline alan yurttaşlar "soykırım" yalanına karşı meydanlara indi. Türkler dört kıtada, "soykırım yapmadık Vatan savunduk" sloganları attı.
ABD’de Türk Vatandaşları Konsolosluklar Önünde
Partililer yüzyıllık yalana karşı bugün ABD’nin 7 eyaletinde Büyükelçilik ve Başkonsolosluklar önünde “Vatan Nöbeti” tuttu. Washington DC, Houston, Los Angeles, Miami, New York, Boston ve Chicago’da bayraklarıyla konsolosluk önüne gelen yurttaşlar “Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır.” yazılı dövizler taşıdı.

Önümüzdeki günlerde ise New Jersey,Virginia, Chicago ve Los Angeles’ta 1915 Belgesel gösterimi ve Mehmet Perinçek’in katılımıyla “1915’te Ne Oldu?” konferansları gerçekleştirilecek.

Avusturalya’da “Vatan Nöbeti”
Avusturalya’da Vatan Partisi üyeleri Melbourne ve Sydney Başkonsoloslukları önünde “Vatan Nöbeti” için buluştu. Türk Bayrağı ve Parti bayraklarıyla konsolosluk önüne gelen yurttaşlar AİHM 2. Daire kararını hatırlattı.

Avrupa “Ermeni Soykırımı” Yalanına Karşı Ayakta
Avrupa’da birçok şehirde de 24 Nisan’da Vatan Partililer eylemler düzenliyor. Viyana, Bern ve Frankfurt’ta sokağa çıkmaya hazırlanan Vatan Partisi “Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır.” diyecek. İsviçre’de farklı Türk topluluklarının birlikte dağıttığı bildiride AİHM 2. Daire kararı ayrıntılarıyla vurgulandı.

25 Nisan cumartesi günü ise saat 14.00'te 20 Türk örgütünün birlikte düzenlediği, An der Urania önünden başlayıp tarihi Brandenburg Kapısı önünde düzenlenecek bir mitingle son bulacak Berlin Dostluk ve Barış Buluşması gerçekleşecek.

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar