banner864

Ve Esad kazandı 04 Haziran 2014, 22:32

3 yılı aşkın bir süredir, dünyanın dört bir yanından getirilen teröristlerin kanlı eylemlerine ve emperyalist ülkelerin saldırılarına direnen Suriye'de mücadele ve birlik kazandı. Cumhurbaşkanlığı seçimi sonuçları açıklandı. Suriyeliler, mevcut Cumhurbaşkanı Beşar Esad'ı yüzde 88, 7 oyla yeniden cumhurbaşkanı seçti. Başkent Şam'ın sokaklarında bayram coşkusunu aratmayan kutlamalar yapıldı.
İlgili Galeriye Git Şam sokaklarda!
Emperyalist saldırılara 3 buçuk yıldır direnen Suriye'de, dünyanın dört gözle beklediği cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçları açıklandı.

Halk yeniden "Beşar Esad" dedi. 3 adayın yarıştığı seçimin galibi, yüzde 88,7 oyla mevcut Cumhrubaşkanı Beşar Esad oldu.

15 milyon 845 bin 575 seçmenin bulunduğu Suriye'de, seçime katılım yüzde 73,42 gibi yüksek bir oranda gerçekleşti. Geçerli oyların 10 milyon 319 bin 723 olarak hesaplandığı seçimde, Beşar Esad yüzde 88,7 oyla birinci, Hasan Nuri yüzde 4,3 oyla ikinci, diğer aday Mahir Haccar ise yüzde 3,2 oyla üçüncü sırada yer aldı.

Seçim sonuçları açıklanmasıyla birlikte halk sokağa döküldü. Başkent Şam sokakları bayram havasına büründü. Ellerinde Suriye bayrakları, dillerinde türküler, Suriyeliler Beşar Esad'ın galibiyetini kutladı.

Çoluk çocuk, genç yaşlısı, asker sivil herkes sloganlarla, marşlarla seçim kutlamaları yaptı.

Seçim sonuçlarının ardından açıklama yapan Esad, kkutlamalarda havaya ateş edilmemesi için halkı uyardı. Esad, "Havaya ateş açmak için geçerli bir neden yok. Masum vatandaşların canı tehlikeye atılıyor. Seviçlerimiz uygarlığımızı, kültürümüzü ve ahlakımızı yansıtmalı. Ne olursa olsun havaya açılacak her kurşun öncelikli olarak kahraman askerlerimize gerekiyor" dedi.

Seçim sonuçlarının ardından Amerika'dan tepki gecikmedi. Amerika Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, halkın yeniden Beşar Esad'ı cumhrbaşkanı seçmesini "rezillik" olarak tanımladı.


ulusalkanal.com.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Ahmet Şensivas :

Halkın lideri kim olur kim idare eder Kim sevilir ona o ülkenin halkı karar verir Suriye ; suriyeli kardeslerimindir Beşer Esad'ı kutluyorum alkışlıyorum

emre seker :

Hak neyse o esad suriyeyi satmaz suriyede onu;-)

Ali Demırel :

Tebrikler Başar Esad kıskansınlar çatlasın alla yınsırek. Gefeliciteerd ..

aslan :

al sana''milli irade''

polat :

Bessar esad gibi bir lider dunyaya bir gelmis yigit insan yurekden kutluyorum dunyaya kafa tututmus boyun egmemis yigitligi halkinin takdrini birdaha kazanmis allah yarimcin olsun tkdir ediyorum

kaderengel :

Allah haklının yanında çok şükür esad galip geldi

zeynep Melek :

Amerikaya boyun eğmedi helal sana, helal Allah yardımcın olsun

cenap aytepe :

suriye ile kucaklaşacağımız günleri özlemle bekliyoruz başkan yolun açık olsun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar