banner864

Venezuela Devlet Başkanı Maduro'dan AKP'ye sert gönderme 24 Temmuz 2014, 20:18

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırısını sert sözlerle eleştirdi.

Venezuela Devlet Başkanı Maduro'dan AKP'ye sert... paylaşan: ulusalkanal
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırısını sert sözlerle eleştirdi. Maduro Venezuela devlet televizyonunda yaptığı açıklamada, "Bu kanlı saldırı, finans güçlerinin ve kapitalizmin medyatik askeri güçlerinin Filistin topraklarını zapt etme çabasıdır" dedi

Tüm dünya halkına, "Ne zamana kadar katliama sessiz kalacaksınız" sorsunu yönelten Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, "Filistin halkına yapılan katliama seyirici kalmak bana acı veriyor.Artık ölüme alışmışlar. Dünya, katliam karşısında kör ve sağır olmuş." dedi

İşte Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun çok konuşulacak o videosu konuşmasına şöyle cevap etti:

Filistin’den Müslüman, Hıristiyan ve farklı dinden ve kültürden insanlar var. Çağrım bölgedeki Arap halkına ve liderlerine; Ne zamana kadar katliama sessiz kalacaksınız? Filistinli kardeşlerinizin katliamını izlemeye devam mı edeceksiniz? Arap halkları ne zaman uyanacak? Ve Arap liderleri. Ne zaman uyanıp Filistin halkının sesine ses vereceksiniz?"

'Artık harekete geçmelisiniz'


Yerin dibine batsın resmi açıklamalarınız! Yerin dibine batsın uluslararası protokolünüz. Artık harekete geçmelisiniz. Filistin halkının katillerine cevap vermelisiniz. Durdurmalısınız! Venezuela Devlet Başkanı olarak size sesleniyorum; Yeter artık! Resmi açıklamalarınızdan öteye gidemiyorsunuz, o kadar. Ses tonumdan dolayı kusura bakmayım çok derinden konuşuyorum. İçimde saklı olan acı ve öfke beni bu şekilde konuşturuyor.

'Venezuela artık yeter diyor'
Filistin halkına yapılan katliama seyirci kalmak bana acı veriyor. Artık ölümlere alışmışlar dünya katliam karşısında kör ve sağır olmuş! Çoğu korkak liderler de resmi bir yazı geçip olaylardan üzüntülerini belirtip kınıyorlar. O kadar. “saldırıyı lanetliyoruz” sadece bu. “çok endişe duyuyoruz” bir de bu. Mesele bitiyor onlar için. Yeter be artık yeter! Venezuela artık yeter diyor."

Gökhan Çelik
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mehmet fahri nalıncı :

Sn .başbakanım bir van minut daha lütfen. .. bak adam nasıl konuşuyor..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar