banner864

'WhatsApp yasaklansın' çıkışı 14 Ocak 2015, 10:52

İngiltere Başbakanı David Cameron, ulusal güvenliği tehdit ettiği gerekçesiyle Whatsapp, iMessage ve Snapchat gibi mesajlaşma sistemlerinin yasaklanması gerektiğini söyledi.

Başbakan David Cameron, Whatsapp, iMessage ve Snap Chat gibi şifreleme teknolojisi kullanarak mesajları daha güvenli hale getiren mesajlaşma uygulamalarının teröristlere özel iletişim imkanı sağladığı gerekçesiyle yasaklanması gerektiğini dile getirdi.

Cameron önümüzdeki genel seçimlerde yeniden seçilmesi halinde bu yasayı teklif olarak sunacağını kaydetti.

"Bir sonraki hükümet 2016'da yasallaştırmak zorunda. Eğer ben başbakansam teröristlerin kendi aralarında güvenli bir şekilde iletişim kurmalarını engellemek için kapsamlı bir yasa çıkaracağım. Bir ülkede okuyamayacağımız mesajlaşmalara izin vermeyeceğiz" diye konuşan Cameron'ın bu açıklamaları 'geçtiğimiz haftaki Paris saldırılarını izlenme gücünü kabul ettirmek için kullanıyor' diye yorumlandı.

Bu tür mesajlaşma uygulamaları İngiliz İç Güvenlik Teşkilatı MI5 gibi istihbarat birimleri tarafından okunamıyor.

Sosyal mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın aylık kullanıcı sayısının 600 milyon kişi olduğu biliniyor. DHA

Yorumlar

AV.YENAL ÜNSELİ :

yönetilenlerin sosyal medyada bilgi paylaşmalari, düşüncelerini özgür bir biçimde dile getirmeleri anlaşildiği kadari ile bütün dünyada yönetenleri rahatsiz ediyor.dürüst olun,ahlakli olun,liyakatli olun ve iktidar rantini paylaşma yerine halkiniza hizmet edin ki eleştiri almayin...!!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar