banner864

Yanukoviç kararı tanımadı 23 Şubat 2014, 00:00

Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç, parlamento kararını tanımadığını açıkladı.
Ukrayna parlamentosu öğleden sonra Yanukoviç’i görevden alınmasını ve 25 Mayıs‘ta erken seçim düzenlenmesi yönünde bildirge yayımlamıştı.

Yanukoviç, parlamentonun kararlaştırdığı tüm bildirgelerin gayrımeşru olduğunu söyledi. Yanukoviç, „Ukrayna’da kalacağım. Tüm uluslararası gözlemcileri ve aracıları, radikalleri durdurmaya çağırıyorum. Parlamentonun aldığı kararlar gayrimeşrudur, ben hiçbir şey imzalamayacağım“ dedi.

Harkov’da bulunduğunu ve ülkenim güneydoğusuna bir gezi planladığını belirten Devlet Başkanı, „uluslararası toplumun tepkisini merakla bekliyorum“ dedi.

Timosenko adaylığını açıkladı
Muhalefet lideri Yulya Timoşenko ise tutuklu bulunduğu hastaneden günün ilerleyen saatlerinde serbest bırakıldı. Timoşenko, Harkov’da bulunan hastaneden Kiev’e doğru yola çıktı ve henüz Maidan’a varmadan, erken seçimlerde devlet başkanlığına aday olacağını açıkladı.

Timoşenko’nun serbest bırakılması, geçtiğimiz yıl da AB ile Yanukoviç arasındaki görüşmelerde konu olmuş, Ukrayna Devlet Başkanı tarafından reddedilmişti.

Aytekin Kaan Kurtul
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ceren g. :

ukrayna direnişiyle türkiye direnişini aynı kefeye koymak doğru olmaz. ilk başta bakacak olursak, bizim direnisimiz ab ve abd karsıtı, onların ise ab ve abd destekli 'aşırı sağcı' kesimlerin başlattığı ve açıkca onların desteğinde sürdürülen bir direniş. yanukoviç direterek aslında ülkesini korumak istiyor ki yunakovici istemeyen ülkenin sadece bir kısmı. her direniş direniş değildir ki keza venezuella için de bu geçerli. kalıp fikirlerden cıkmak lazım. haklı ile haksızı ayırmak lazım.

fahrettin koçuk :

yakın zamanda türkiyenin geleceği işte bu durum dur,hükümetin diktatörlüğünden....

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar