banner864

Yeni CHP'liden ilk çıkış! 12 Eylül 2014, 17:25

Yeni CHP'li Mehmet Bekaroğlu, CHP'nin sağa açılmasını istedi. Olağanüstü Kurultay'da Kılıçdaroğlu'nun listesinden Parti Meclisi'ne giren Bekâroğlu, "CHP'de türbanlı milletvekili olmalı" dedi.
Refah, Fazilet, Saadet ve Has Parti'deki yöneticilik kariyerinin ardından, yeni CHP'li olan Mehmet Bekâroğlu, Katar merkezli El Cezire televizyonuna konuştu.  Kılıçdaroğlu'nun cinsiyet kotası yoluyla Parti Meclisi'ne aldırdığı Bekâroğlu, CHP'nin sağa açılmasını savundu.

Mehmet Bekâroğlu, CHP'de türbanlı milletvekillerinin de olmasını istedi.

"Geçmişin bagajı bir sorun olarak duruyor" diyen Bekâroğlu, din konusunda CHP'nin politikalarını ve dilini gözden geçirmeye çağırdı.

Mehmet Bekâroğlu, Tayyip Erdoğan'ın başkanlık planlarına da açık kapı bıraktı, "Ben parlamenter sistemden yanayım ama başkanlık sisteminin de mutlaka kötü olduğunu düşünen bir insan değilim. Kuvvetler ayrılığı olur, denetim sistemi getirilir bu da tartışılabilir" dedi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Süleyman hüsfer :

Senin CHP de ne işin var.

hüsnü bildiren :

65 yaşımdayım kendimi bildim bileli chp miyim ama artık değilim ATATÜRK'ÜN kemiklerini sızlatıyorlar artık chp benim için bitmiştir. Ilk ticarî 100 yıl sonra görür bu gidişle

Alper genç :

Bu ülkenin tek kurtuluşu CHP idi. Ancak görüyorum ki CHP de bitti. Akepe özentiliği ile bir yere varılmaz. Dik durup proje üretmek lazım.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder