banner864

Yeni yıl kutlamalarında facia! Çok sayıda ölü ve yaralı var 01 Ocak 2015, 00:06

Yeni yıl dünya başkentlerinde renkli kutlamalarla karşılandı. Yeni yıl sevincini kazalar ve ölümler gölgeledi. Çin'in Şangay kentinde meydana gelen izdihamda 35 kişi öldü. Tayland'daki kutlamalara trafik kazaları damgasını vurdu. 58 kişi hayatını kaybett
Dünya başkentleri ynei yıla renkli kutlamalarla girdi.

Havaifişek gösterileri Asya'dan Amerika'ya kadar gecenin karanlığında gelen yeni yılı ışıklarıyla aydınlattı.

Çin'in başkenti Pekin'de kutlamalar için ayrılan alanda binlerce kişi yeni yılı karşıladı. Konserler, animasyonlar, buz dansları... özel gösteriler geceye renk kattı.

20 milyon nüfusa sahip Şangay kentindeki kutlamalara ise gölge düştü. Çen Yi meydanında izdiham nedeniyle en az 35 kişi öldü, 43 kişi yaralandı.

Tayland'da da kutlamalara trafik kazaları gölge düşürdü. Yılbaşı eğlenceleri için içkinin dozunu kaçıran halk yüzlerce kaza yaptı. Yılbaşı bilançosu 58 ölü ve 517 yaralı oldu.

Afganistan’ın güneyindeki Helmand kentinde bir düğün yerine düzenlenen roket saldırısında ilk belirlemelere göre, 28 kişi hayatını kaybetti, 45 kişi yaralandı.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

Aysel DOĞAN :

yeni yil dediğiğiniz nedir ki ...? hırsızlık ... ahlaksızlık .... yalan .... talan ... ve sırtımızdan talan ..... eski yıldan ne farkı var ...?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar