banner864

Yeniden yargılanacak! 14 Ocak 2015, 17:29

Mısır'ın eski Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ile çocuklarının, ağırlaştırılmış hapis cezası aldıkları davayla ilgili temyiz başvurusu kabul edildi. Mübarek'in tutuklu kaldığı süre de dikkate alınarak önümüzdeki günlerde serbest bırakılması bekleniyor.
Batı menşei darbeyle devrilen Mısır'ın eski Cumhurbaşkanı Mübarek'le çocuklarının hüküm giydiği davasının yeniden görülmesine karar verildi.
Mısır'ı 30 yıl yöneten Mübarek, cumhurbaşkanlığı saraylarının yenilenmesi için ayrılan kaynakları amaç dışı kullandığı gerekçesi ile üç yıl ağırlaştırılmış hapis cezasına çarptırılmıştı. Aynı davada Mübarek'in iki oğluna da dört yıl hapis cezası verilmişti.

Mısır Temyiz Mahkemesi, Mübarek'in yanı sıra oğulları Ala ve Cemal ile 4 sanığın yargılandığı, kamuoyunda "Başkanlık sarayları" adıyla bilinen davada, avukatların yaptığı temyiz başvurusunu kabul etti.

Mısır yüksek mahkemesinin bu kararı, 86 yaşındaki Mübarek'e serbest kalma kapısını araladı.  Yargılama yeniden yapılacağı için Mübarek ve oğullarının tutuklu kaldıkları süre de dikkate alınarak serbest kalması bekleniyor.

Mübarek serbest kalınca sağlık durumu nedeniyle hastanede kalacak. 

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar