banner864

Yine ABD yine ölüm! 06 Aralık 2014, 16:05

Amerika'dan yeni bir ölüm haberi daha geldi. Polis bu kez Hollywood'ta şüpheli bulduğu bir kişiyi sokak ortasında vurdu. Giderek artan polis şiddeti karşısında Amerika geneline yayılan gösteriler de büyümeye başladı.
 Siyahi Amerikalıların polislerce öldürülmesine tepkiler sürerken, bir ölüm haberi daha geldi. Bu kez Los Angeles'ta bir kişi sokak ortasında polis kurşununa hedef oldu. 
Olay, Hollywood'un en ünlü sokaklarından birinde, dünyaca ünlü isimlerin adının yazılı olduğu, yıldız figüleriyle süslenmiş kaldırımın kenarında yaşandı. Vurulan kişi ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

Etraftaki kalabalığa aldırmadan tetiği çeken polis, yine kendini savundu. Yetkililer vurulan kişinin kesici alet taşıdığını iddia etti. Şehrin en kalabalık caddesinde yaşana olay sonrasında cadde trafiğe kapatıldı.

Bu olayla birlikte son bir hafta içinde 3 kişi polis tarafından öldürüldü. Ağustos ayında Ferguson'da bir siyahinin öldürülmesi ile başlayan eylemler ülke geneline yayıldı. Yargı kararları ile polislerin serbest bırakılması öfkeyi arttırdı.

Hükümet ve eyalet yöneticilerinin sağ duyu çağrısı protestoları dindirmeye yetmedi. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ceza :

Acikca siyahlari yokediyorlar bu bir cinayettir polisler suclu cezalandirilmasi gerek

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder