Yine IŞİD terörü! Bu fotoğraf ülkesini sarstı! 31 Temmuz 2014, 23:40

 Kosova'ın Kaçanik kentinden 1 buçuk yıl önce Suriye'ye ardından da Irak'a geçerek terör örgütü IŞİD'e katılan 27 yaşındaki Lavdrim Muhaceri'ni sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta bir kişinin başını keserken fotoğraflarını yayınladı.

Muhaceri paylaştığı kan donduran fotoğraflarla birlikte paylaştığı görüntüde ise, IŞİD'e katılan 100'ün üzerinde Arnavut olduğunu belirterek, cihat çağrısı yaptı. Muhaceri'nin paylaştığı fotoğraflar Kosova'yı derinden sarstı.

YAHYAGA, "KOSOVA'NIN, DİNİ AŞIRICILIĞIN KAYNAĞI OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ"

Olay üzerine Cumhurbaşkanı Atifete Yahyagayı, İçişleri Bakanı Bayram Recepiyi ve bazı siyasiler acilen toplandı. Kosova Güvenlik Kurulu toplantısında konuşan Yahyaga, Kosova'nın şiddet ve nefrettin ihracatçısı olmasına müsaade etmeyeceklerini söyledi. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Atifete Yahyaga, ülkede dini aşırıcılık ve radikalizm tehditlerinin tartışılması ve bu kabul edilemez olguların durdurulması ve bunlarla mücadelenin sürdürülmesi için Kosova güvenlik kurumlarının hemen harekete geçmeleri, Lavdrim Muhaçeri için tutuklama emri ve Muhaceri ailesin sorguya alınması isteminde bulunduğu belirtildi. Bildiride, Suriyedeki terör gruplarına üye oldukları gerekçesiyle tutuklanan Ilir Berişa , Sedat Topoyani ve Yetmir Kuçuku'nun gözaltı sürelerinin iki ay daha uzatıldığını kaydedildi. Muhaceri'nin görüntülerine, Kosova Demokratik Birliği Başkanı Isa Mustafa da tepki gösterdi. DHA

Etiketler
Kosovaışid

Yorumlar

allahu ekber :

bunları destekleyen onlara sempatı duyanlar ı nsallah kendılerıde aynı acıyla karsılasırlar hadı ısraıle cıhat yapsınlar sıkıysa lanet olsun onları destekleyene

abrek :

ruh saglıgı bozuk, sapmış, insan öldürmekten keyif alacak boyuta gelmiş hasta insanların bir araya gelip örgütlenmesinden baska bir sey degil bu..

Atakan :

allah belalarini versin!!! bunlar asla insan olamaz!!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar