Yunanistan'da hayat durdu 27 Kasım 2014, 18:40

Bugün Yunanistan'da hayat durdu. Kamu ve özel sektör çalışanları, 2015 bütçesini ve kemer sıkma politikalarını protesto etmek için 24 saatlik greve gitti.
Bugün Yunanistan'da hayat durdu. Kamu ve özel sektör çalışanları, 2015 bütçesini ve kemer sıkma politikalarını protesto etmek için 24 saatlik greve gitti.

Yunanistan'da özel sektör ve kamu görevlileri 24 saatlik greve gitti, ülkede hayat durdu.

Kamu Çalışanları Federasyonu ve Yunanistan İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun çağrısıyla alınan grev kararına özel sektör çalışanları da katıldı. Çalışanlar hükümetin kemer sıkma politikalarını ve 2015 yılı bütçe tasarısını protesto etmek için meydanlardaydı.

İç ve dış hatlardaki uçuşların çok büyük bir kısmı yapılamadı. Türk Hava YOlları da grev nedeniyle Yunanistan uçuşlarını iptal etti. 

Tren ve metro seferleri durdu.

Liman çalışanlarının da greve katılmasıyla, ana kara ile adalar arasındaki seferler yapılmadı.

Devlet hastahanelerinde görevli doktorların iş başı yapmamaları nedeniyle, hastahanelerde yalnız acil servis hizmeti verildi.

Gazeteciler de bu kez grevi haberleştirmek için değil, greve katılmak için meydanlardaydı. Grev nedeniyle gazete bayilerindeki raflar boş kaldı, haber siteleri haberlerini yenilemedi.

Öte yandan Yunan hükümetinden temsilciler ile Avrupa Birliği, IMF ve Avrupa Merkez Bankası temsilcilerinden oluşan Troyka dün Fransa’nın başkenti Paris’te bir araya geldi ancak taraflar arasındaki anlaşmazlık giderilemedi. Avrupa Birliği Komisyonu Troyka ile uzlaşma konusunda Atina yönetimine 8 Aralık’a kadar süre tanımıştı.


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar