banner864

Bu bileklikler düşündüğünüzden daha tehlikeli! 26 Aralık 2014, 14:32

Doktorlar çocukların ve gençlerin popüler oyuncağı hakkında uyarıda bulundu.
Doktorlar çocukların ve gençlerin popüler oyuncağı hakkında uyarıda bulundu.

Doktorlar bu gözde oyuncakların ebeveynlerin düşündüğünden daha tehlikeli olduğunu belirtti.

Journal of Laryngology & Otology'nin yayınladığı makaleye göre İskoçyada 4 çocuk lastik bileklikleri yapmaya başladıktan 1 hafta sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

Yetkililerin açıkladığına göre rahatsızlanmanın sebebi plastikten solunan zararlı kimyasallar. Hasteneye yansımayan daha birçok vaka olduğunu da belirttiler. Bu lastik bileklikler hakkında halkın bilinçlendirilmesi gerektiğini vurguladılar.

ENT Department Monklands Hastanesi'nin yaptığı araştırmaya göre lastiklerin içinde %40 ölçüde zararlı kimyasal bulunuyor ve bu da yasal sınırın tam 500 kat üzerinde.

Geçtiğimiz yaz boyunca dünyaca aralarında Kate Middleton ve Prens Williams'ın da bulunduğu birçok ünlü insanın bileklerinde gördüğümüz bu bileklikler sağlığımız için ciddi tehlike içermekte.

ulusalkanal.com.trYorumlar

Gökçe :

kanser. olduğunu. öğrenince. hepsini. çöpe. attım. yapması. eğlenceliydi. ama

nazar :

kanser yapıyormuş ama artık yapmıyorum. yapması eğlenceliydi ama ne de olsa sağlığımız önemli.

Hatice :

bu bilekliklerden 12 tane yapmıştım ama artık yapmıyorum hepsini çöpe attım çünkü kanser yapıyor damarlara zarar veriyor kanı yok ediyor sakın takmayın kanser olmak istemiyorum hastaneye gitmek istemiyorum :(

BilGipenceresi :

Her tür hastalık kanser

zeynep hızarcı :

ben de takıyordum ama artık çok kötü hastalığa yakalanırım diye çöpe atım bence yasaklayan doktorlar haklı ,

mine çelik :

kızıma"plastiğin tenle teması sağlıklı değildir.deri tak" diye 2 hafta önce ikna ettim nasıl mı?sapan gibi kullanıp hedef vurma çalışmaları yaptırdım. teek tek dağılınca çöpe attık.yani böl-dürdüm ve çöpe yut-turdum.abd taktiği ilk defa türk ailesinin işine yaradı ahahahaha!

GİZEM ŞAHİN :

i̇nanmiyorum bende takiyorum ama artik takmiğcam.

aslı :

ben de yapıyorum ben bile hastayım doktor bunun kısa süre de geçemeyeceğini söyledi ve bu sürede inşallah sıra dışı üzüntüler olmaz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder