Değerler eğitimi üniversiteye taşınıyor 14 Ocak 2015, 14:37

Anaokulu, ilköğretim ve ortaöğretimde 'Milli ve manevi değerlere uygun bir nesil yetiştirme' amacıyla başlatılan 'Değerler Eğitimi' üniversiteye taşınıyor. Din adamları, devlet yurtlarında kalan öğrencilere 'değerler eğitimi' verecek.
Tartışmalara yol açan, anaokulları, ilköğretim ve ortaöğretimlerde başlayan değerler eğitimi üniversite yurtlarını da kapsayacak şekilde genişliyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında kalan üniversiteli gençlere değerler eğitimi verilecek. 

Amacı "Milli ve manevi değerlere uygun bir nesil yetiştirmek" olarak açıklanan eğitim kapsamında Diyanet ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında protokol imzalanacak. Ay sonunda imzalanması beklenen protokolle, Diyanet'e bağlı yükseköğrenim görmüş din adamları, yurtlarda ve bakanlığa bağlı tüm kurumlarda değerler eğitimi verecek.

Değerler eğitimi ilk etapta zorunlu olmayacak. Yani isteyen öğrenci yararlanabilecek. Özellikle madde bağımlısı gençlere kamp ve merkezlerde manevi destek verilecek. Osmanlıca ve Arapça kursları için Diyanet bünyesinden personel temin edilecek.

Geleneksel kültürün aktarılması hedeflenen 'Değerler Eğitimi'nde Atasözleri, deyimler, türküler, örf, âdet ve aile yapısı gibi konular ele alınacak. 

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Kahraman Namusluoğlu :

bu değerleri verebilmek için önce biraz nasiplenmek gerek!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar