banner864

Engeller engel değil! 23 Ocak 2015, 19:55

İmkansızı başardı, engelleri yıktı. Ve bunu 12 yaşında, yüzerek başardı. Türkiye Şampiyonu bedensel engelli Nil Şahin'in, azim ve başarılarla dolu hikayesini getiriyoruz karşınıza...

Engeller engel değil! paylaşan: ulusalkanal
Onlar engelleri yıkmış güçlü insanlar. Sınırlarını zorlayıp hayata tutunmayı başardılar.

Nil Şahin, 12 yaşında. Spina bifida anamolili, yani bedensel engelli olarak dünyaya geldi. Rehabilitasyon için başladığı yüzme; Nil ve ailesinin hayatını değiştirdi.

Yüzmeye başladığında Nil, 3 yaşındaydı. Hiç yürüyemeyen, tek başına harket edemeyen Nil, yüzmeye başladıktan 1, 2 yıl sonra ilk adımlarını attı. 8 yaşına geldiğinde ise yardım almadan tek başına yürümeye başladı.

Ona göre hayat koca bir yarış ve kendi de bu yarışın içinde. Yaşamayı seviyor. Sporun yanı sıra müzikle de uğraşıyor, piyano ve uklela çalıyor.

Nil, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, "Sporla Rehabilitasyon Projesi" kapsamında hayatla barışan 3 bin sporcudan biri. Şu anda da milli bir sporcu.

Listesi oldukça kabarık. Nil, Türkiye Şampiyonalarında üst üste birincilikler, Avrupa'da büyük başarılar elde etti. Şimdiki hedefi ise olimpiyatlar.

Nil ve onun gibi hikayeleri olanların söylediği gibi, "Engelleri aşmak zihinde başlar"...


Haber: Deniz Çağlayan
Kamera: İnanç Saraçoğluulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar