banner864

Gemide Ebola alarmı! 26 Kasım 2014, 15:54

Yunanistan'ın Girit Adası yakınlarında yaklaşık 700 kaçağı taşıyan "Barış" adlı Türk kuru yük gemisinin arıza yaptığı belirtildi. Gemide bulunan Afrika kökenli kaçakların ebola virüsü taşıdığı iddiaları sonrası, Yunanistan Sağlık Bakanlığı'nın da alarma geçtiği öğrenildi.
Yaklaşık 700 kaçağı taşıyan "Barış" adlı Türk kuru yük gemisinin Girit Adası'nın güneydoğusunda arızalandığını iddia edildi.
Yunanistan'daki bir internet sitesine dayandırılan habere göre, 75 metre uzunluğundaki gemi fırtına nedeniyle sürüklenmeye başladı. Mekanik arızası olduğu belirtilen gemi için bölgeye askeri gemiler sevk edildi. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı ile Savunma Bakanlığı'nın da kurtarma operasyonu için hazırlıklara başladı.

Gemide bulunan Afrika kökenli kaçakların ebola virüsü taşıdığı iddiaları üzerine Yunan Sağlık Bakanlığı'nın da alarma geçtiği iddia edildi. Gemide silahlı kaçaklarında bulunduğu da gelen bilgiler arasında.
lındığı 

Geminin RO-RO gemisiyle çekilerek Girit Adası'nın güneyinde bulunan Lerapetra Limanı'na getirileceği, burada bulunan spor salonunda çoğunluğu Suriyeli, Afgan ve Afrikalı olan kaçakların sağlık kontrolünden geçirilerek tedavilerinin yapılacağı belirtildi. 

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar