banner864

Memur Sen’den hükümete çağrı 07 Mayıs 2015, 16:51

4B’li ve 4C’li personelin memur kadrosuna alınması 7 Haziran seçimleri öncesi gündeme gelecek mi? Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, hükümete bu konuda bir çağrıda bulundu. Tonbul Özelleştirme mağduru çalışanlar hakkında AKP’nin verdiği sözleri tutması gerektiğini belirtti.
Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, hükümetten 4C ve 4B’li personelin seçimlerden önce kadroya geçirilmesini talep etti.
Tonbul, yaptığı yazılı açıklamada özelleştirmenin yarattığı mağduriyete dikkat çekti.  “2013 yılında kamuda sözleşmeli olarak çalışmakta olan 200 bin personelin kadroya geçirilmesi sağlanırken, özelleştirme mağduru 4C'li personel kapsam dışında tutulmuştu” ifadesini kullandı.

Bu durumun kamu vicdanında derin yaralar açtığını belirten Tonbull, “Her seçimden önce verilen sözler, seçim sonuna kaldı. Artık bu hukuksuzluğu son verelim” çağrısını yaptı.  

Açıklamada hükümete yönelik eleştiriler dikkat çekti. Tonbul “ Bugüne kadar Sayın Cumhurbaşkanı, Bakanlar ve çeşitli Hükümet Yetkililerinin 4C’liler için umut veren açıklamaları, hüsranla sonuçlandı” tespitini yaptı.

Tonbul 4C, 4B statüsündeki personelin memur olmamasına rağmen memur gibi çalıştırıldığını da ekledi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar