banner864

Milli Eğitim Bakanı'ndan dershane açıklaması 11 Ağustos 2015, 19:06

Milli Eğitim Bakanı Avcı özel eğitim alanında yapılan düzenlemeleri açıkladı. "Özel öğretim kursları, dershane değil" diyen Avcı, buraların dershane gibi hizmet vermeyeceğini söyledi.
 Milli Eğitim Bakanı Avcı, TRT Haber'de dershane düzenlemesi ile ilgili konuştu. Avcı Özel öğretim kurumlarının dershane gibi eğitim veremeyeceğini vurguladı.
"Ortaya özel öğretim kursu adı altında yeni bir kurum çıktı. Özel öğretim kursları, dershane değil. Çünkü dershanenin müfredatı konusunda belirgin çerçeve yoktu. Denetimsizlik ve herkesin kafasına göre eğitim verdiği, daha çok test refleksleri kazandıran kurumlara dönüşmüştü dershaneler. Bunları dershaneden ayıran önemli düzenlemelerden biri, özel öğretim kurslarının nasıl bir eğitim programı uygulayacaklarının yönetmelikle belirlenmiş olması. Talim Terbiye Kurulu, sekiz alanda kurs programı hazırladı."

TEOG'lada ilgili de konuşan Avcı, sonuçların 14 Ağustosta açıklanacağını söyledi.
"Geçen yıl öğrencilerimiz sınava girdi, yerleştirme puanlarına göre 15 tercih yaptılar. A grubunda 15 tercih yapıyordu. B grubunda da 6 okul türünden 4 tanesini işaretle, diyorduk. 'Hiç istemediği halde imam hatibe yerleştirdiler' diyenler oldu."

Avcı, bu yıl 230 bin öğrenciye özel okul teşviği verileceğini duyurdu.

Öğretmen atamalarına da değinen Avcı, "Ağustos’ta 37 bin atama olacak" dedi.


ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder