banner864

Milyonlarca öğrenci şokta! TEOG'da yeni kaos! 26 Haziran 2015, 12:14

Liselere yerleştirme sınavındaki soru krizi büyüyor. İngilizce testindeki 20’nci sorunun dışında, Türkçe testinden 1’inci soru da mahkemelik oldu. Mahkeme kararının açıklanmaması nedeni ile puanlar ilan edilemedi.
Öğrencilerin merakla beklediği TEOG puanları soru krizi yüzünden açıklanmadı. TEOG sonuçlarının açıklanmasını geciktiren İngilizce'bib yanı sıra 1 Türkçe sorunun daha mahkemelik olduğu ortaya çıktı. Bilirkişilerin bu soruyu incelediği öğrenildi. 

Yaklaşık 1 milyon 273 bin 8’inci sınıf öğrencisinin girdiği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş ortak sınavındaki soru krizi karmaşaya neden oldu.  

İngilizce testindeki 20’nci soru da mahkemelik olmuştu. Bilirkişi, bu sorunun iptali yönünde karar vermişti. Ancak bilirkişi heyetindeki bir akademisyenin çocuğunun da sınava girdiğinin ortaya çıkması süreci uzattı. Bilirkişi değişti, yeni bilirkişi soruyu tekrar incelemeye aldı.

Türkçe testinin A kitapçığı 1’inci sorusu da bir velinin itirazı üzerine davalık oldu. Bilirkişi bu soru üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Kararın uzaması halinde sonuçların da gecikmesi bekleniyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar