banner864

Onkoloji kenti açıldı! 10 Mayıs 2015, 19:43

LÖSEV, hastalara verdiği sözü tuttu. Avrupanın ilk, Türkiye'nin en donanımlı onkoloji kenti ve hastanesi Lösante açıldı. Ancak Lösemili minikleri heyecanlandıran açılış şimdilik sembolik. Nedeni ise Sağlık Bakanlığının hastaneye ruhsat vermemesi.
Lösemi ve Kanser hastalarının geleceğe umutla bakmaları için artık bir nedenleri daha var. Ankara incekte onkoloji kenti lösantenin açılışı lösev tarafından yapıldı.
Lösante avrupanın ilk türkiyenin de ençdonanımlı hastanesi

Ancak kanser hastalarına ücretsiz hizmet verecek onkoloji kentinin önünde hala Sağlık Bakanlığı'nın ruhsat engeli var. Açılış konuşmasını yapan LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Üstün Ezer Cumhurbaşkanına ve Sağlık Bakanına seslendi.

Ezer, sağlıkta rant elde edenlerin değil, Lösemiyle savaşan çocukların kazanmasını istediklerini söyledi,

Türkiye'nin birçok ilinden açılış için gelen aileler de sağlık bakanlığına serzenişte bulundu.

Onkoloji kenti yüksek teknolojinin kullanıldığı kemoterapi servisleri ve labaratuvarların yanı sıra hastaların moral değerlerini yükseltmeyi de hedefliyor. Hastanede Çocuklar için oyun odalarından, tiyatro ve konferans 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Kadriye YILMAZ :

böyle bi̇r hastane i̇çi̇n bende çok sevi̇ndi̇m.sadece üzüldüğüm ,neden ruhsat alamiyor.i̇halesi̇nden rant elde edemedi̇ler acaba ondan olabi̇li̇rmi̇....

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar