banner864

ÖSYM açıkladı! YGS puanları yeniden hesaplanacak mı? 20 Mart 2015, 12:19

ÖSYM, YGS’de bir soruyu iptal etti. ÖSYM yetkilileri, hatalı sorunun adayların puanı hesaplanmadan önce iptal edildiğini belirttiler.
15 Mart Pazar günü yapılan YGS’de, Türkçe testinde bir sorunun yanlış olduğu ortaya çıktı.

YENİDEN HESAPLANMAYACAK
Bu sabah ÖSYM, bu sorunun iptal edildiğini açıkladı. Adaylar, hesaplamaların yeniden yapılıp yapılmayacağını merak ederken ÖSYM yetkilileri şu açıklamayı yaptı:
“2015-YGS Türkçe testinde bir soru Yönetim Kurulu kararıyla iptal edildi. Sınav olduktan sonra yanlış olduğu iddia edilen sorular Bilim Kurulu tarafından incelendi. Bilim Kurulu’nun incelediği ve yanlış olduğunu belirlediği Türkçe sorusu Yönetim Kurulu’na iletildi. Bilim Kurulu’nun tavsiyesi ve Yönetim Kurulu’nun kararıyla da hatalı olduğu tespit edilen soru iptal edildi. Adayların puan hesaplaması ise sorunun iptalinin ardından gerçekleştirildi. Bu nedenle puanların yeniden hesaplanması söz konusu değil.” (Hürriyet)

Yorumlar

metin akalın :

Bu sorudan dolayı Bakan,ÖSYM Başkanı ve diğer sorumlular istifa etmeli. 77 milyon topluma saygısızlık ve 2 milyon öğrenciye hakaret edilmiştir.On binlerce lira maaş alan bu insanlar bir sözcüğün yazılışını bilmekten aciz ve sözlüğe bakmayacak kadar sorumsuzdurlar.Onurlu davranıp istifa etmeliler.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar