banner864

Pazartesi günü ilk ders yok 05 Nisan 2015, 15:28

Öğretmenler 6 Nisan Pazartesi günü ilk dersi boykot edecek. Yalova'da Vali tarafından azarlandıktan sonra hayatını kaybeden öğretmen Halil Serkan Öz için ilk ders yapılmayacak. Eylem Türkiye Eğitim Sen, Eğitim-İş ve Eğitim-Sen'in ortak kararıyla alındı.
 Yalova Valisi'nin azarlamasının ardından kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden öğretmen Halil Serkan Öz için öğretmenler boykota gidiyor.
Türkiye Eğitim Sendikası, Eğitim-İş ve Eğitim-Sen valiyi protesto etmek için ortak karar aldı. Üç sendikanın kararıyla öğretmenler 6 Nisan Pazartesi günü ilk derslere girilmeyecek.

Eğitim İş tarafından yapılan açıklamada “Halil öğretmenin ölümü, tüm ulusu ve özellikle eğitim çalışanlarını derinden sarsmıştır" denildi. Açıklamada, "Bir öğretmenin onuruyla oynamak, hele de öğrencisinin karşısında-vali de olsa hiç kimsenin haddi değildir." ifadelerine yer verildi.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da, "Önemli olan onurumuza, itibarımıza sahip çıkacak erdeme, yüreğe sahip olmaktır” ifadesini kullandı.

Eğitim-Sen de eylemi internet sitesinden yaptığı açıklamada "Valiyi Türkiye' nin dört bir yanında protesto ediyor, bir hafta boyunca onurumuzu çiğnetmeyeceğiz diyerek kokart takıyoruz” diyerek duyurdu.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar

Sami çetinkaya :

türbanın okullara girip yaygınlaşarak, teokratik rejimin gelmesini kolaylaştırmak üzere okullarda şimdilik kıyafet serbest bırakıldı. ileride sadece sakal türban serbest kalacak, diğer kıyafetler yasaklanacak. türbanla okula gidenlere, sakal bırakanlara söz yokken halil bey traş olmadan okula gitti validen fırça yedi kalbine yenik düşerek türban şehidi oldu. madem türbanla, sakal bırakarak okula gidiliyor; traş olamadan da,eşortmanla da gidilir. traş olmadan okula gidene validen tepki var ise bende türbanla okula gidenlere tepkiliyim. o zaman eskisi gibi okula gidilsin. okula traş olmadan, kaşkola gidilmiyorsa sakallı da, türbanlıda gidilmesin. laik demokratik eğitime göre okula gidilsin aksi takdir de kıyafet serbest olarak okula gidilirse ileride sadece türbanlılara sarıklı ve sakallılara okula girmek serbest olur,diğer kıyafetlerle okula gitmek yasak olur. zamanla da ülke tamamen arapistan'a döner. onun için laik eğitim anlayışına göre eskisi gibi kıyafetlerle gidilirse iyi olur.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar