banner864

Pendik'te mezuniyette kep ve cübbe yasaklandı 28 Mart 2015, 11:36

Pendik Milli Eğitim Müdürlüğü, mezuniyet törenlerinde "kep takılmasını" ve "cübbe giyilmesini" yasakladı. Müdürlük, tüm özel ve devlet okullarına gönderdiği yazıda yasağın "ivedelikle" uygulanmasını istedi.
Pendik Milli Eğitim Müdürü Coşkun Otluoğlu ilginç bir karara imza attı. Otluoğlu, öğrencilerin dört gözle beklediği mezuniyet törenlerinde kep ve cübbeyi yasakladı.

Yasağın gerekçesi ise oldukça şaşırtıcı. Kararda yasağın "Öğrencilerin değer karmaşası ya da çatışması yaşamalarına fırsat vermemek" amacıyla çıkartıldığı yazıldı.

Birgün gazetesinin haberine göre, Milli Eğitim Müdürü Coşkun Otluoğlu tarafından 16 Mart’ta tüm özel ve devlet okullarına gönderilen resmi yazıyla yasak duyurulurken, yasağın gereğinin ivedilikle yapılması istendi.

Resmi yazıda "yasağın gereğinin ivedilikle uygulanması" istendi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

orta okul öğrencisi :

Iyice sacmaladilar en güzel heyecanı elimizden aldılar bu ne yaa bu yasağı getireni şiddetle kınıyorum

merve :

yakında üniversite yede gelir arkadaşlar sadece bu bölge sanırım krizde napalım sıkıntıdan böyle bir yasak çıkmış..

merve :

herşeye yasak geldi bu ne ya bu yasağı kaldırsınlar elimizdeki tek heycanı da yasak geldi.......................................

İzmirli Hakan :

bu uygulamalarda bulunan evlatlarımızı, "ilgi ve yetenekleri gelişmemiş, zihinsel gelişimini tamamlamamış ahlaksız, karaktersiz, milli ve insani değerleri benimsememiş bireyler" olarak tanımlayan bu zihniyete yazıklar olsun. nasıl oluyor da masumane yapılan bu uygulamalar "değer karmaşası ya da çatışmaya" sebep olabiliyor, anlamak mümkün değil. tersinden okursak, bundan sonraki adım, başını bez ile örtmezsen, sen de bu olumsuzlukları taşıyorsun demektir. yuh olsun.

vatandaş :

bırakın arkadaşım çocukların okul yıl sonunda giyecekleri bir cübbe ve kepi var onada göz dikmeyin bu kadar sıkarsanız vatandaşı gün gelir vatandaş verir cevabını

ortaokul öğrencisi :

dört gözle beklediğimiz mezuniyet törenimizi de elimizden almayın !!! sizi kınıyoruz...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar