banner864

Şiddete uğrayan hekimler için iş yavaşlattılar! 04 Kasım 2014, 19:35

İzmir'de sağlık çalışanları şiddete uğrayan hekimler için bugün iş yavaşlattı. Sağlıkçılar, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi acil servisinde hayati tehlikesi olan hastalar dışında hizmet vermedi.

Şiddete uğrayan hekimler için iş yavaşlattılar! paylaşan: ulusalkanal
İzmir'de sağlık çalışanları şiddete uğrayan hekimler için bugün iş yavaşlattı. Sağlıkçılar, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi  acil servisinde hayati tehlikesi olan hastalar dışında hizmet vermedi.

Son günlerde artan hekime şiddet olayları İzmirli sağlıkçıların tepkisine neden oldu. Bugün Dokuz Eylül Üniversitesi'nde iş yavaşlatma eylemi vardı.

29 Ekim'de hastanenin acil servisinde hekimlerin yaşadığı saldırı protesto edildi.
"Akciğer kanseri ve kalp yetmezliği olan bir hastanın kalbi durdu. Hastaya müdahale eden doktorlar ve sağlık ekipleri hastayı hayata döndürmeye çalışırken hasta yakınları içeri girdi. İçeri giren hasta yakınları doktorlara ve müdahale ekibine saldırarak, doktorları silahla öldürmekle tehdit etti."
Eyleme hastane çalışanlarının yanı sıra İzmir Tabip Odası, Ege Üniversitesi Acil Tıp Doktorları, Genel Sağlık-iş, Tıp Fakültesi Öğrencileri, Sağlık Emekçileri Sendikası da destek verdi.

Uzman Doktor Burcu Demirdöven beyaz önlükle hedef oluyorsak bu önlükleri çıkartıyoruz dedi.
"Mademki beyaz önlükle hedef oluyoruz. O zaman bu önlükleri çıkartıyoruz. Bir gün süreyle acil serviste sadece hayati tehlikesi olan acil durumdaki hastalara bakacağız."

Eylemde doktorların yakalarına astıkları “Önlük giymiyorum çünkü darp edilmek istemiyorum” yazısı dikkat çekti.

Hekimler açıklamadan sonra Tıp Fakültesi girişinde bulunan Şehit Doktor Ersin Arslan’ın anıtına çiçek bıraktı.


HABER: BELMA YÜCEL
KAMERA: AKIN KARA

Etiketler

Yorum Gönder