banner864

TEOG'da büyük skandal! 29 Nisan 2015, 17:17

Sınav kitapçıklarını taşıyan kutuların kilitlerinin kırıldığı ortaya çıktı.
Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, yaklaşık 1 milyon 250 bin öğrencinin katıldığı TEOG sınavlarında da skandal ortaya çıktı. Ordu’ya gönderilen mühürlü sınav kitapçıklarını taşıyan kutuların, kilitlerinin kırıldığı ortaya çıktı. Olayla ilgili tutanak hazırlanırken, bu gelişme “Sorular çalındı mı?’’ kuşkusuna yol açtı.

Tutanakta şu ifadeler yer aldı:

“26 Nisan 2015 tarihinde Bakanlık kuryeleri tarafından ilçemize getirilen 100 adet TEOG Sınav kutularından; Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokulu’na ait 12187 numaralı kutunun kilidinin kırık olduğu (Kilit no: 02015030549), Durugil Ortaokulu’na ait 0902506 numaralı kutunun bir kilidinin kırık olduğu (02015217656) tespit edilmiş ve Bakanlık Kuryesi Galip Uzunçakmak ile tutanak altına alınarak kutular teslim alınmıştır.

Yukarıda bahsi geçen iki kırık kilitli kutunun, kırık kilitlerinin yerine, mühür mumu, kendir ipi kullanılmak kaydıyla aşağıda isimleri ve imzaları bulunan Müdürlüğümüz personelleri ve polis memuru eşliğinde tarafımızca mühürlenmiştir.”

Yorumlar

ABDULLAH :

i̇ptal edi̇lmeli̇ hak yenmemeli̇

serkut :

kesinlikle sınav iptal edilmeli

ali :

bence sadece orduda sınav tekrarlanmalı o kadar sınava caliştik ve sinava tekrardan girmek buyuk bir psikolojik sorun yaratır

irem :

iptal edilmeli sonuna kadar uğraşıcam

Ebru :

sınav iptal edilmeli ! çok net

sevcan :

bencede tekrarlanmalı,adil olmak adına

melisa :

bence iptal olmalı sınıf yeniden yapılmalı kul hakkına giriyorsunuz

şevval :

kul hakkına giriosunuz iptal edilmesi lazım kaç milyon kişi girdi vebalini ödiyemezsiniz ...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder