banner864

Tıp dünyasını şoke eden gelişme! Tam 25 dakika..! 24 Temmuz 2015, 12:49

ABD’nin Chicago kentinde bulunan Loyola Üniversitesi Tıp Merkezi’nden sahibinden çıkarılan bir insan kalbi dışarıda tam 25 dakika daha atarak tıp dünyasını şok etti.
Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, yaklaşık 10 yıldır kokain bağımlısı olduğu için kalbi iflas eden bir hastaya Tıp Merkezi’nde kalp nakli yapıldı.

Ancak iflas eden kalp hastadan çıkarıldıktan sonra konduğu tepsinin içinde tam 25 dakika boyunca atmaya devam etti.

Uzmanlar vücuttan çıkarılan bir kalbin dışarıda en fazla 1 dakika attığını hatırlatırken, Leeds Hastanesi’nden Dr Klaus Witte, normalden üç kat büyük olan kalbin hastaya nakil öncesinde verilen ve kalbin atmaya devam etmesini sağlayan uyarıcılar nedeniyle “garip hareketler” sergilemiş olabileceğini açıkladı.

DHA 

Yorumlar

Fx :

doktorların tıp dünyasının daha iyi denetlenmesi gerektiğini düşünüyorum.25yıldır bilişim elektrik elektronik üzerine çalışıp sonuç odaklı... daha sonra 38yaşında ilk defa hastaneye gitmemle zihin okuma yaparak doktorların efor bilgi kapasitesinin düşük olduğunu gözlemledim.. Algoritma kategorizasyon... arıza tanımlama olabiliteler ... yetileri düşük.. aciller sıkı denetlenmeli... son teknoloji donatılmalı..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar