banner864

YGS'ye sayılı saatler kaldı! 14 Mart 2015, 21:41

Üniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı, yarın yapılacak. Sınavda 2 milyon 46 bin 583 aday yarışacak. Tek oturumda yapılacak sınav, saat 10.00'da başlayacak ve adaylara 160 soru için 160 dakika verilecek.
Sınav saat 10:00’da başlayacak, tek oturumda yapılacak. Adaylara 160 soru için 160 dakika verilecek.
 
Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adayların en geç saat 09:00’da sınava girecekleri binanın kapısında hazır bulunmaları gerekiyor.
 
Adayların sınavda kullanacakları kalem, silgi, kalemtıraş ile şeker ve peçete ÖSYM tarafından verilecek. Adaylar sınava sadece şeffaf pet şişe içinde su getirebilecek.
 
YGS'de Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen ortak müfredata dayalı Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri testi yer alacak.
 
Adayların, sınav başladıktan sonra ilk 120 dakika ve son 15 dakika içinde sınav salonunu terk etmeleri, sınavda kısa süre için bile olsa salondan çıkmaları yasak olacak. Sınav salonundan her ne sebeple olursa olsun çıkan aday, salona tekrar alınmayacak.
 
YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar isterlerse LYS'ye başvurabilecek. LYS'ye başvurular, 8-21 Nisan'da alınacak.
 
HABER: ÇAĞLA AKKUŞ
KAMERA: TANSEV KARA

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar