banner864

Anayasa Mahkemesi Kararını Açıkladı! 04 Ekim 2013, 18:48

Anayasa Mahkemesi, sezaryen düzenlemesinin iptali istemini reddetti. CHP, doğumun yalnızca tıbbi zorunluluk halinde sezaryenle yapılabileceğine ilişkin kanun hükmünün iptalini istemişti.
 Anayasa Mahkemesi, anneleri ve anne adaylarını yakından ilgilendiren bir karara imza attı.

Yüksek Mahkeme, CHP'nin sezaryen düzenlemesinin iptali için yaptığı başvuruyu reddetti. Mahkeme, "Gebe veya rahmindeki bebek için tıbbi zorunluluk bulunması halinde doğum, sezaryen ameliyatı ile yaptırılabilir" şeklindeki fıkrayı Anayasa'ya uygun buldu.

Anayasa Mahkemesi ayrıca, profesör ve doçentlerin Sağlık Bakanlığı hastanelerinde sözleşmeli öğretim üyesi olarak çalışmalarının iptali istemini de reddetti.

Mahkeme, sözleşmeli olarak çalışa tabip, diş tabibi ve eczacıların, üst yönetici olarak görevlendirilmesine ve sağllık meslek lisesi mezunlarının 2017'ye kadar hemşire olarak çalışmalarına imkan tanıyan hükümleri de Anayasa'ya aykırı bulmadı.


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

adali :

Fikra gibi olmus

BÜLENT BİLGİN :

sakat kalacak her bebek,ölecek her anne için davalar artik anayasa mahkemesine karşi açılacak.bu kadar partizan bir karar alinmasi esef verici...

hakkı türkeşan :

bu arap kafalılar insanların göbek altıylan uğraşmaktan vazgeçseler iyi olacak

keskin kılıç :

ey kutsal anne adayları sizin nasıl doğum yapacağınıza ne anayasa mahkemesi ne hükümet karar veremez sadece hekimler va özgür iradeniz verebilir kmise cocuk doğurun şu kadar doğurun diye telkin yapamaz bence kendinizi zorlamayın mümkünse hiç doğurmayın her yer işsiz dolu günaha girmeyin..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar