banner864

Dershaneler ne olacak? 07 Ekim 2013, 15:33

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, eğitimin özelleştirilmesi yolunda atacakları önemli bir adımı açıkladı.
 2014 yılından itibaren dershanelere ruhsat verilmeyeceğini söyleyen Avcı dershanelerin "özel okula" dönüşebileceğini belirtti. Avcı, “Dershaneler okul olsa o zaman hem devlet okullarındaki baskı bu alana kayacak hem de çocuklar aynı ücreti iki defa ödemeyecek" dedi.
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı dershane tartışmalarıyla ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Avcı, 2014-2015 eğitim -öğretim yılından itibaren dershanelerin eğitim sistemi içinde yer almayacağını söyedi. Buna göre, dershanelerin ruhsatları 2014'ün Ocak ayından itibaren yenilenmeyecek.

Ancak dershaneler tam anlamıyla kapatılmayacak, özel okul statüsüne kavuşturulacak. Bunu da bakanlık destekleyecek. Bunun için özel okul olmayı kabul eden dershanelere 3 yıl süre verilecek. 3 yıl boyunca özel okul şartları sağlanamasa da buna göz yumulacak.

Bakan Avcı, eğitimin özelleştirilmesi yolunda önemli bir adım olan uygulamanın çok fayda sağlayacağını söyledi. Avcı, devlet okullarındaki yükün bu okullara kaydırılacağını ifade etti.


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

serkan acarel :

akp ve gülen zihniyetin den egitim bekliyorsaniz, olsa olsa beyin yikama egitimi görürsünüz, baska birsey görmezsiniz. egitimin suyunu bile cikardilar, onu degistir, bunu degistir, o ismi koydular, bu ismi koydular, 4+4+4, yok sil, bastan, 4+3+1, yok sil, bastan, 6+79+9, yok sil, bastan, utanmadan batirdiniz beh egitimi. üretim yok, sirf fasa fiso, akp den hayir beklemeyin, cünkü zihniyet bozuk. balik bastan kokarmis, anlayana artik !!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar